Máte nápad? A hledáte investora? 17letý britský milionář chystá mobilní aplikaci, která může změnit životy

„Když plníte sny jiným, plníte ho i sobě.“ Nick D’Aloisio 

Mládenec, který získal závratné jmění a křeslo v Yahoo vývojem jedné mobilní aplikace, chystá aplikaci číslo 2, která může změnit osudy mnoha mladých lidí. Tým specialistů americké internetové společnosti Yahoo, soustředěný v Londýně kolem 17letého Brita Nicka D’Aloisia, podle našich informací pracuje na aplikaci, která má propojit nápadité talenty s registrovanými investory. D’Aloisio chce, aby chytré hlavy snáze nalezli finanční podporu a investoři, kteří mají dostatek peněz, ale již ne nápady na vlastní neotřelé projekty, zhodnotili svůj odpočívající kapitál.

D’Aloisio vychází z vlastní zkušenosti. V 15 letech vymyslel aplikaci Trimit, která bez lidského zásahu dokázala shrnout obsah článku do zhruba 400 znaků. Ale teprve s injekcí od nejbohatšího Asiata Li Ka-šinga, potažmo dalších investorů, zhodnotil její komerční verzi Summly, kterou koupila firma Yahoo i s ním samým.

Potomek australských přistěhovalců, který je navzdory věku zaslouženě tváří titulní strany aktuálního vydání FC, vyšel z nedávného průzkumu, že více než tři čtvrtiny mládežníků od 13 do 18 let již nebo výhledově preferují chytré telefony a že tentýž moderní nástroj komunikace používá 54 procent investorů. D’Aloisiovi došlo, že obě strany, které mají stejný zájem, jen stojí na opačném břehu, stačí propojit.

Investor nebude obtěžován tolik, jako kdyby vyvěsil na internet svůj kontaktní e-mail nebo číslo mobilního telefonu. Aplikace ho o nové nabídce z oblasti, která ho zajímá, bude informovat diskrétně. A mladý tvůrce získá přístup k neomezenému zástupu dobrovolně přihlášených investorů a bude pouze na něm, jak úspěšně dokáže svůj projekt prostřednictvím aplikace v několika větách odprezentovat.

Doposud se pracuje na charakteru aplikace. Zatím není jasné, kdy bude uvedena, zda bude zpoplatněna a jaká pravidla v komunikaci a sdílení dat budou platit.

Rozhovor s Nickem D’Aloisiem, který se stal milionářem dříve než jeho rodiče, vypráví o své cestě k penězům, úspěchu a splnění snů v aktuálním vydání FC.

-cas-