Nezařazeno

Potkal jsem ženu, která věřila, že miluje člověka.

Ve skutečnosti milovala představu o tom člověku.

V její představě ten muž neubližoval, nelhal, miloval ji.

Ve skutečnosti ale takový člověk neexistoval. Ve skutečnosti jí ten muž ubližoval, lhal, nemiloval.

Problém pro tu ženu tkvěl v tom, že odmítala opustit svou představu. Tolik ji milovala, že se jí nechtěla vzdát. Nechtěla opustit muže, který nesplňoval její představu, protože věřila, že přijde den, kdy ji splňovat začne – že se změní, možná že už se změnil a zítra bude jiný… Bohužel i zítra byl stejný jako dnes nebo včera. A stejný jako pozítří.

Ostatně, proč by se ten muž měnil, když žena, která by pro něj udělala první poslední, zůstávala po jeho boku bez ohledu na to, jaký je. Bez ohledu na to, že jí ubližuje, lže, nemiluje ji. I tak ji měl jistou.

Když mě v diskrétní zóně, prostředí pro členy FC Klubu a FC Premium, kontaktovala, měla jedinou otázku: Proč na jeho změnu čekám – proč po tolika lžích pořád věřím?

Příběh, který si vždy pamatujte

Na téma partnerských vztahů jsem napsal šest knih. Už ta první, 250 zákonů lásky, v anglickém překladu 250 Laws of Love, se stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Vážím si mezinárodního úspěchu i statusu Amazon Best-Selling Author, ale jen u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím – nejen na své facebookové stránce FirstClass.cz, která má více než 300 000 fanoušků, ale i v diskrétní zóně, kde na konkrétní otázky odpovídám jednou týdně v uzavřeném živém vysílání a třikrát týdně píšu na Vaše přání speciální článek. Jako dnes.

Máte zkušenost s takovým případem? Přejete si něčí změnu a doufáte v ni natolik, že obětujete stále více času – abyste nakonec sami sebe týrali výčitkami, proč se vlastně tak dlouho zdržujete a trápíte pro někoho, kdo se vůbec netrápí pro Vás? Navíc, čím déle Vaše čekání trvá, tím spíše pochybujete o sobě, své hodnotě, o možnosti, že se dočkáte štěstí v nějakém příštím vztahu?

To byl problém i této ženy. Jak jsem s ní pracoval? Co potřebovala, aby se odpojila z ne-vztahu, kde se jen trápila, protože očekávala, že se stane to, co pro ni bylo samozřejmé – neubližovat, nelhat, milovat –, jenže každý člověk je jiný a ne každý má stejné srdce a přístup jako ona, jako my?

Povím Vám to i za pomoci jednoho důležitého příběhu, který nikdy nezapomeňte.

Pojďme si zodpovědět všechny otazníky bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Chtěli byste dokonalý život, složený ze stále stejných dokonalých dní? Já ne. Vím, že cokoli neměnného a dlouho trvajícího člověka omrzí. Ano, i dokonalosti bychom se přejedli. Šťastné dny by...
Když se mě v diskrétní zóně (písemná komunikace) nebo při osobních setkáních (povídání z očí do očí) ptáte na své náročné vztahové situace a východiska z nich, rád používám odbočku do gemologie. Na vědě o drahých kamenech...
Úvodu do problematiky míjení jsem se věnoval už v 90. podcastu 3 důvody, proč se míjíme se spřízněnou duší. Tam jsem se zabýval termíny surový diamant, dvojplamen a mistrovská duše. Jenže co když...

O ženě se říká, že vzešla z mužského žebra. Prý proto, že její místo je pod mužskou paží, která ji má objímat a ochraňovat, a blízko mužského srdce, které ji má chápat a milovat.

Žena potřebuje protějšek, už proto, aby naplnila svou mateřskou roli. Ale ne ledajaký protějšek – potřebuje protějšek párový. Muže, který uvažuje týmově.

A v tom spočívá problém.

Kdo četl mou knihu Dvanáct srdcí, ví, jakou vnitřní genezí muž obvykle prochází. „Správný muž nepláče. Správný muž nepadá. Správný muž jen vítězí.“ Už malí kluci jsou těmito a podobnými slovy vedeni k rozvíjení ega a soutěživosti. Mají být lepší než druzí. Chyba je často vnímána jako ostuda, prohra jako slabost, pád na dno jako neúspěch.

Víte, z jaké dětské duše se zrodil Nero? A z jaké Hitler? Povím Vám to. A mnohem víc.

Už v článku 5 znaků, které odlišují chlapce a chlapečky jsem popisoval, jak poznat muže, který má již zkrocené ego. Jenže dosáhnout tohoto stavu není pro muže snadné, právě proto, že musí přeprat posměvačné hlasy zvenčí i sebezpochybňující ozvěny zevnitř. Musí již dospět k poznání, že sám nikdy nedosáhne tolik co v páru – ve správném páru, kde může být silnější než o samotě, a to díky podpoře, která ho podrží, nebo dokonce zvedne v nejtěžších chvílích; nejtěžších pro ego.

Ženy si mnohdy neuvědomují, jaký vliv na mužské ego mají. Jak ho mohou srazit, ale i rozpustit – když vědí, jak s mužem mluvit. A to hlavně v těch okamžicích, kdy je tak snadné muže zranit.

Právě tomu se dnes budu věnovat.

Na téma partnerských vztahů jsem napsal těchto šest knih. Už ta první, 250 zákonů lásky, v anglickém překladu 250 Laws of Love, se stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Vážím si mezinárodního úspěchu i statusu Amazon Best-Selling Author, ale jen u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím, pokud se mi chtějí se svými problémy svěřit. A to nejen na veřejné facebookové stránce, která má dnes již více než 300 000 fanoušků, nýbrž i v diskrétní zóně pro členy FC Klubu a FC Premium, kde v soukromé skupině odpovídám na Vaše konkrétní otázky v uzavřeném živém vysílání. Navíc třikrát týdně píšu speciální článek na Vaše přání. Jako dnes.

Co tedy může s mužem provést ženské slovo?

Jaké věty/připomínky mají pro muže velkou energii, vedle obligátních Miluji Tě, Záleží mi na Tobě, Chci, abys byl šťastný, Jak Ti mohu pomoci?

Díky jakým uvědoměním muž pochopí hodnotu ženu jako životní podpory v nejtěžších chvílích, a jakými mu žena může pomoci překročit svůj vlastní stín?

Pojďme tedy v dnešním klubovém článku od Nerona až k Diokleciánovi a nejdůležitějším pocitům, kterých muži potřebují nabýt:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Když mi bylo devět let, můj táta před mýma očima prohodil mou mámu skleněnou výplní dveří v našem panelákovém bytě. Třásl jsem se jako osika, jestli neublíží také mně. Měl v plánu něco...
Po včerejším živém vysílání o manipulacích ve vztahu jsem řešil kuriózní případ. Neuvěříte, že se něco takového vůbec může stát. Muž opakovaně zapíral činy, které mu přitom ženou byly objektivně prokázány.

Můžeš milovat člověka, a přece vztah zničit.

Neúmyslně, avšak vědomě.

Svou nedůvěrou.

Když člověku, kterého miluješ, váháš důvěřovat, začíná se v Tvé představivosti měnit. Podezřelý totiž může být vinen. Vinen znamená ubližující. Ubližující znamená nemilující. A nemilující znamená někdo, koho si nezasloužím, respektive kdo si nezaslouží mě.

Tak tenká linie je mezi šťastným vztahem, kde je důvěra, a nešťastným vztahem, kde začnou bujet domněnky, katastrofické scénáře, osobní pravdy.

Když se mnou ať v diskrétní zóně (kde se mě ptáte písemně), nebo při osobních setkáních (kde se mě můžete ptát z očí do očí) řešíte své třinácté komnaty, týkající se černých představ a například žárlivosti, víte, že Vám rád vyprávím jeden starý příběh:

Je o muži, kterému se na zahradě ztratila sekera. 

Ten rozhněvaný muž za plotem uviděl sousedova chlapce. Hned mu to bylo jasné. Ten chlapec se totiž díval a usmíval přesně tak, jako se dívají a usmívají zloději seker.

Muže popadl vztek. Honem vběhl do své kůlny, přeházel všechen nepořádek a haraburdí, které tam za roky měl, a snažil se rychle najít něco, čím by nestoudného chlapce bolestivě ztrestal.

Vtom – zkameněl – spatřil svou sekeru.

Cudně se vyšoural z kůlny a znovu pohlédl přes plot. Hned mu to bylo jasné. Ten chlapec si hrál přesně tak, jak si rozhodně nehrají zloději seker…

Co dokáže představivost

Tématem posilující nebo oslabující lidské představivosti a vizualizace vůbec jsem se zabýval v celém tomto vydání magazínu FC Jak funguje představivost, které lze zakoupit ZDE.

Věnuji se vůbec fenoménu žárlivosti v člověku, zrodu chorobné představivosti, která zabíjí jak nás, tak druhé, tak náš vzájemný vztah.

Jste Vy sami obětí žárlivosti, ať už v pozici toho, na koho je neopodstatněně žárleno, nebo naopak v pozici toho, kdo nekontrolovatelně žárlí, a to i v různých vztazích? Už jste poznali, že co člověk není schopen ovládat, to naopak ovládá člověka?

Chcete do rozpálených emocí vložit trochu uklidňujícího rozumu, ale nevíte, jak správně zapojit pozitivní postoj, aby negace ztratily takovou moc?

Na téma partnerských vztahů jsem napsal šest knih. Už ta první, 250 zákonů lásky, v anglickém překladu 250 Laws of Love, se stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Vážím si mezinárodního úspěchu i statusu Amazon Best-Selling Author, ale jen u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím, pokud se mi chtějí svěřit. A to nejen na veřejné facebookové stránce, která má více než 300 000 fanoušků, hlavně v diskrétní zóně pro členy FC Klubu a FC Premium, kde jednou týdně v soukromé skupině odpovídám na otázky v uzavřeném živém vysílání a třikrát týdně píšu speciální článek na Vaše přání. Jako dnes.

Pojďme si to objasnit krok za krokem.

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Mé živé vysílání o manipulátorech, které zhlédlo již víc než 100 000 lidí, vyvolalo značný ohlas. Ubylo dotazů Jak někdo může žít s manipulátorem?, které svědčily o tom, že tazatelé podstatě manipulace nerozumějí....
O úspěchu člověka v jakékoli oblasti života nerozhoduje to, co udělá jednou za čas, ale co dělá pravidelně. Co dělá pravidelně, to ho definuje – to říká, jaký je, po čem opravdu touží, tedy za čím skutečně...
Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro