Máte rádi své děti stejně jako miliardáři? Kupte jim soukromé sanatorium

- Reklama -

Počítejte výhody: Uvnitř se zdravě dýchá, všem v čele s dětmi a alergiky. Všude vás provází omamná vůně dřeva. Odolné trámy ze severské polární borovice mají tak těsné letokruhy, že bezvadně izolují, zvuk i teplo. Jediná nevýhoda: Dřevo vrže, když jdete po schodech. Největší světový výrobce luxusních srubových domů HONKA vám umožňuje mít stejně kvalitní bydlení, jaké si dopřávají slovenský exministr Milan Kňažko, herec Marek Eben či fotbalový boss Vlastimil Košťál. Jestliže tyto domy poptali Martin Roman z ČEZ, Jiří Michal ze Zentivy nebo Ivan Drbohlav, většinový vlastník Mountfieldu, proč byste si soukromé „sanatorium“, v němž může celá rodina zdravě bydlet v souladu s přírodou, nemohli dovolit i vy?

Zděný dům je zděný dům, to je fakt. Dýcháte omítku, zametáte prach, bojíte se ve spánku přilepit na zeď, abyste neumrzli. HONKA momentálně v Česku nabízí jen pro pár klientů pokračování velmi úspěšné evropské série nádherných modelů KETTU a HALU. Současná moderní architektura a design využívá velké prosklené plochy, otevřený a prosvětlený interiér. Modely je možné variabilně upravovat a předností stavby je úžasná rychlost. František Ringo Čech, který má rovněž dům HONKA, byl v šoku, že než se stačil vrátit z představení, jeho luxusní srub už z velké části stál… Není divu, až ze Skandinávie je pomocí kamionů navezeno již připravené kvalitní dřevo severské borovice bez jakéhokoli chemického ošetření. Rodina se ocitá ve 100% zdravém prostředí masivního dřeva a stěn, které přirozeně dýchají a udržují tak ideální vlhkost vnitřního klimatu. Dřevo jako materiál elektricky neutrální nepřitahuje prach, nezadržuje roztoče a má na dotek příjemnou povrchovou teplotu. Dům HONKA je sám o sobě privátní voňavé dřevěné sanatorium, kde se alergici a astmatici často již po dvou letech bydlení zbavují svých obtíží. Žasnete? A to jste ještě neplatili účet za elektřinu!

Stěny z masivního dřeva totiž mají vynikající akumulační schopnosti, v zimě udržují teplo a v létě naopak příjemný chládek. Jde o ekologicky šetrné bydlení s nízkou spotřebou energie jak při samotné výrobě domu, tak při jeho provozu, ostatně dřevo použité pro stavbu domu konzervuje CO2. Dřevo domů HONKA je již během výrobního procesu ve Finsku vysušeno, nevykazuje tedy zvýšenou vlhkost a dům je ihned po montáži připraven k nastěhování. V Česku se tato značka stala symbolem spolehlivosti i prestiže. Díky již více než 100 světových patentům značky HONKA jsou domy technologicky na absolutní špičce, a to ještě stále probíhá vývoj a výzkum ve spolupráci s prestižními vědeckými ústavy, kde se zkoumá těsnost konstrukcí, odolnost proti požáru nebo zemětřesení – ostatně značka HONKA je velmi populární v Japonsku díky odolnosti vůči otřesům.

Jak jsme již nedávno psali zde, český miliardář Ivan Mifka (M-Holding, Česká gumárenská) si na svém pozemku nechal postavit od společnosti HONKA jak zahradní depandance se saunou, tak vlastní „trucovnu“. „HONKA si mě získala tím, že mi zaslala letenky do Finska, kde jsem osobně navštívil prezidenta této společnosti přímo v jeho vile, takže jsem mohl vidět, jak spokojeně bydlí on i celá rodina v úžasném luxusním srubu. Bylo to působivé, ta vůně mě prostě donutila říct ANO,“ říká Ivan Mifka a Martin Kovář, majitel zastoupení HONKA v České republice, dodává: „Každý vážný klient se může o kvalitě domů přesvědčit jak v Česku, tak samozřejmě ve Finsku. Aktuální hity, domy Kettu a Halu, jsou horké limitované zboží, které je skvělým poměrem cena versus hodnota.“

Nádherné srubové domy, které ocení zejména milovník přírody, se odlišují tím, že Halu je dům z hranolového trámu, zatímco Kettu z kulatiny. Záleží na konkrétní preferenci, každému vyhovuje jiný styl. Halu má vnitřní užitnou plochu 109 metrů čtverečních, plocha krytých teras činí 45 metrů čtverečních. Cena tohoto domu je 4 340 000 Kč. Kettu je větší, má vnitřní užitnou plochu 157 metrů čtverečních, plocha krytých teras činí 37 metrů čtverečních. Cena je 5 655 000 Kč. Více zde.