Příběh FC

7 zásad

  1. Nechci snadný, tedy lehký život. Chci jednoduchý, tedy nekomplikovaný život. Proto nepíšu o ničem, co je snadné. Nezajímá mě to. Zajímá mě jen to, co v životě stojí za to. A to nikdy není snadné. Každý sen se totiž plní za hranicí vlastního pohodlí.
  2. Život není dokonalý, ale i tak je krásný – pokud tu krásu jsme schopni vidět. Proto nepíšu pro každého, nýbrž pro toho, kdo prochází těžkostmi. Jen takový člověk je totiž schopen ocenit následně všechny barvy života.
  3. Všechno v životě, každá událost nebo zkušenost, je jako mince. Má svůj rub i líc. Když ale tu minci položíš na pokladní pult, má stejnou hodnotu ta i ona strana. Proto, když spolu procházíme něčím špatným, nezapomínám, že to má hodnotu. 
  4. Každá rána, kterou způsobíš druhým, nebo kterou druzí způsobí Tobě, bolí, nedá se jen tak zapomenout. To je dobře. Jen ať bolí a ať ji nezapomínáš. Čím víc a déle je nesnesitelná, tím spíše ji už nikdy nezopakuješ. Chybami se učíš. 
  5. Budu Tě učit nikdy nesoudit druhého, dokud mu neporozumíš. Kdo porozumí, nesoudí. A kdo soudí, nikdy neporozumí.
  6. Nikdy temnotu z Tvého života nebudeme vyhánět další temnotou. Poznal jsem totiž, že temnotu nelze temnotou vyhnat. Temnotu lze vyhnat jedině světlem. Proto je-li v Tvém životě jen samá tma, máš se stát možná sám světlem svého života.
  7. Všechny odpovědi i řešení Tvých problémů jsou v Tobě. Nebudu je za Tebe řešit. Chci, ať je dokážeš vyřešit Ty. Pro Tvůj následný skvělý pocit, hrdost ze sebe sama. Chci, ať poznáš, že to zvládneš. A Ty to zvládneš. Protože na to nikdy nebudeš sám.

Petr Casanova, 2011

Petr Casanova, autor self-help bestsellerů a zakladatel FirstClass.cz, od roku 2013 největší platformy osobního rozvoje na českém a slovenském internetu

Kdo jsem

Jmenuji se Petr Casanova. To je moje jméno a příjmení. Ne pseudonym.

Narodil jsem se 30. srpna 1974 a do základní školy jsem nastoupil bez odkladu. Vím, jaké je stát uprostřed tělocvičny jako poslední, protože toho nejmladšího a nejmenšího nechce žádný spolužák do týmu. Vím, jaké je pochybovat o sobě, nevěřit si, nenávidět se.

Ale také vím, jak to všechno překonat. Zažil jsem to. A nejen já.

Co chci

Stránku FirstClass.cz jsem založil v roce 2011 proto, aby už nikdo na své problémy nebyl nikdy sám. Nikdo, ani já. Rozhodl jsem se vytvořit prostředí lidí, kteří – byť za následné pomoci druhých – dokážou překonat sami sebe, své draky, slabosti, těžkosti, a tím zesílí. Věřil jsem, že když dám, dostanu. Když někomu pomohu, byť vyslechnutím, podporou nebo pozitivním pohledem na tutéž situaci, pomoc se mi vrátí, až ji sám budu potřebovat.

Nabídl jsem pro to nástroje – webovou akademii, magazíny, webináře, semináře, knihy.

V roce 2013 se FirstClass.cz stal největší internetovou komunitou osobní rozvoje v Česku a na Slovensku. V roce 2019 překonal facebookový profil FirstClass.cz 300 000 fanoušků. Denně mi svěří svůj problém v průměru jeden z každého tisíce facebookových fanoušků. To je přibližně 300 problémů denně, 9 000 případů měsíčně, 100 000 zkušeností ročně.

Moje zkušenosti tak nejsou jen moje, ale i Vaše. Díky Vaší důvěře, díky Vašim krokům, které následovaly po naší komunikaci, díky Vašemu úspěchu dnes mohou přicházet další lidé a přesvědčovat se o tom, že také zvládnou to, o čem o samotě jen pochybovali.

Proč pokračuji

U žádné z mých knih nepovažuji za úspěch to, že každá je mnohonásobným bestsellerem. Nestojím o to prodávat. Stojím o to pomáhat. Smysl tedy pro mě budou mít tyto knihy, jen když budou mnohonásobnými „best-helpery“ – když člověku, který mně věřil, pomohou.

Jinak jsem je psal zbytečně.

Mou nejvzácnější komoditou je čas. Dokud bude mít moje činnost smysl, chci svůj čas dál věnovat těm, pro které má hodnotu. Záleží mi na tom, aby lidem bylo lépe. Nevadí mi, že na světě neexistuje Ráj. Úplně mi stačí, že může existovat v našem srdci.

Ale musíme na tom pracovat. Nechtít snadný život, ale život, který stojí za to. Vidět krásu v maličkostech a uvědomovat si všechny barvy života – ne jen tu černou, když se nedaří.

Protože to, že na minci, jež nám padla domněle špatnou stranou, momentálně nevidíme to dobré, neznamená, že žádná dobrá strana neexistuje. Znamená to jen, že se musíme snažit tu minci otočit. Tu situaci otočit. Pohnout životem. Pak si změnu zasloužíme.

A věř mi, že to dokážeš i Ty. Jen musíš chtít. Opravdu chtít.

Od srdce, Petr

Více o Petrovi v médiích

VIDEO – výběr:

ONLINE – výběr:

PRINT – výběr:

  • Moje psychologie: Podoby úspěchu

Petr je také…

© 2019, First Class Publishing