První FC Workshop zážitkem i pro hosty

Aplaus, poprvé na veřejnosti slzy dojetí Aleše Buksy a překvapivý závěr Romana Hassmanna: „Život má 5 úrovní úspěchu. Když se dnes kohokoli zeptáte, kdo je Buksa, ví to. Budou to vědět i lidé za 50 let. To je pátá úroveň. Pane Bukso, jste největší osobnost českého MLM…“ Tak fajnově končil první FC Workshop dvou hlavních lídrů a v jistém směru i soupeřů multilevelového marketingu v Česku.

Potkali se poprvé v životě, navíc stoupenci dvou různých MLM škol, oba s mírnými obavami, co na něj řekne ten druhý. Nakonec vznikl úžasný večer, který nekončil v 21 hodin, jak zněl náš závazek Hiltonu Prague. Trval hodně přes tři a půl hodiny.

Až do posledního dotazu…

Dodrželi jsme slib a kapacitu 30 osob. Každý se tak mohl s oběma osobnostmi seznámit, promluvit u kávy, zeptat se na cokoli. Nikdo nespěchal. Aleš Buksa, jehož kapitán letadla má dovolenou, zamýšlel původně dojet z Ostravy pendolinem, ale právě proto, aby se nemusel ohlížet na jízdní řád, si raději pronajal business jet, a mohl se tedy účastníkům workshopu věnovat tak dlouho, jak ONI potřebovali.

Po rivalitě nebylo ani stopy. Oba pánové si ojedinělé příležitosti natolik považovali, že dorazili s výrazným předstihem a drahými polovičkami. Roman Hassmann i s půvabnou chotí Gitou, která – klobouk dolů – osobně vyslechla celý workshopový maraton. Paní Zdenka Buksová využila návštěvy Prahy k osobním nákupům.

V auditoriu seděl ideální průřez MLM byznysem. Své modelové situace řešili mladý student, kterého starší oslovení lidé nerespektují, ambiciózní muž, který má potíž s výchovou nových lídrů, nešťastná žena, kterou zlobí motivačně uvadající tým, pán se syndromem vyhoření i podnikatel, který by rád vyzkoušel internetový MLM. Ze soupeřů Buksy a Hassmanna se vyklubal skvělý tandem, který se někdy doplnil, někdy rozdělil v poskytovaných radách a doporučeních, jak být v daném případě ještě úspěšnější a co učinit. Mám půjčit zvlášť talentovanému, ale nemajetnému nováčkovi na startovací balíček? Mám začít dělat MLM souběžně s výnosným zaměstnáním? Používat na daného spolupracovníka metodu cukru, nebo biče?

„Nechtějte být běžec čtyřstovky, který se po první stovce zataví, buďte maratonec. Hlavně si nastavte tempo a nepřepalte ho. Když Vás děti doma neuvidí, protože pořád pracujete, těžko půjdou Vaší cestou. Naopak musí vidět, že se díky tatínkovi mají lépe a on vydělává, I KDYŽ je s nimi doma. Moje dcera proto odmítla stát se majitelkou realitní kanceláře, ačkoli bych jí všechno zařídil, a raději dělá multilevel,“ uvedl mimo jiné Roman Hassmann, zatímco Aleš Buksa nešetřil přímostí. Nazýval věci pravými jmény a z jeho moudrosti sálala zkušenost muže, který působí v MLM už 35 let a firmu vybudoval od píky k 360 000 registrovaným prodejcům jen u nás.

Nebylo snadné oba pány přesvědčit, proč by si měli dělat čas a radit jiným než vlastním distributorům. Proč dokonce přímé konkurenci? A ještě k tomu je spolu termínově sladit, když Roman Hassmann přednáší po celém světě a Aleš Buksa si v Miami akorát kupoval novou jachtu. Ale oba workshop nesmírně bavil. „Haló?“ překvapil při výkladu Romana Hassmanna vzdálený šepot Aleše Buksy do svého mobilního telefonu. Bylo 21.15 a manželka se dotazovala, zda tedy už workshop skončil. „Ještě běž nakupovat,“ dodal polohlasem, těšící se na další zadání. Jeho první otázka po fotografování zněla: „A kdy bych mohl přijít na další workshop?“

Když mi pak v 0:24 cinkla SMS „Největší pochvala patří Vám, protože bez Vás by dnešní večer nebyl vůbec vznikl. Děláte velké věci a kdykoli jsem Vám k dispozici. Roman Hassmann“, měl jsem radost, že FC Workshop měl smysl a bude patřit k těm zážitkům, na které nejspíš nezapomenu nejen já.

Petr Casanova

Foto: Archiv