O mně

Petr Casanova

Kdo jsem

Jedním slovem: primitiv. Velmi jednoduchý člověk. Nechci komplikovaný život.

Dělám to, co říkám, a říkám to, co si myslím. Všechno ostatní je na mě příliš složité.

Díky tomu jsem se přesvědčil, že život není složitý. To jen my si ho zbytečně komplikujeme.

Založil jsem tuto komunitu proto, že hledám stejně jednoduché lidi. Lidi, kteří už vědí, že úspěch v žádné podobě nepadá z nebe, že se musí vytvořit. Lidi, kteří už vědí, že na vztazích, aby fungovaly, je třeba pracovat. Lidi, kteří už vědí, že aby rostli, musejí posilovat.

Jak přemýšlím

Úspěch pro mě není nějaký cílový bod, úspěchem je pro mě cesta. Úspěch je pro mě ne život bez překážek, problémů a výzev, protože takový ani neexistuje, ale naopak právě překonávání překážek, problémů a výzev.

Úspěch je pro mě pochopení, že drtivá většina překážek, problémů a výzev je v naší hlavě. Jak to? Jen vzpomeňte na dětství. Co pro Vás tehdy byla překážka, problém nebo výzva, dnes už není. Protože jste vyrostli. Přitom ta překážka, problém nebo výzvy se velikostně nezměnily. Co se velikostně změnilo, jste Vy.

Proto se od svého mládí soustředím na sebe, na osobní rozvoj. Vyhledávám lidi, kteří na sobě makají, kteří své překážky, problémy nebo výzvy překonávají – ne proto, že by ty překážky, problémy nebo výzvy byly malé, ale proto, že tito lidé rostou.

Co chci

Vím, že osobní rozvoj člověka dokáže pozitivně změnit a zkvalitnit každého. Každý je toho schopen, ale má to jednu podmínku – musí být ochoten.

Pro ty, kteří jsou ochotni na sobě makat, je určeno všechno, co v souvislosti s First Classem dělám. Tato webová stránka, magazín FC, magazín Business Leaders, knihy 250 zákonů lásky, Dvanáct srdcí a 100 nejkratších cest k Tobě, všechna setkání.

First Class nejsem já. First Class jste Vy. First Class je největší komunita osobního rozvoje na českém a slovenském internetu. Já jsem jeden, nejsem komunita. Vás je přes 200 000 jenom na naší facebookové stránce. Vy jste komunita. Vy jste First Class.

Jsem jeden z Vás. Od svého dětství jsem dosáhl všech životních cílů, které jsem si stanovil. Teď mám jediný. Aby First Class splnil, co má, a nebyl potřeba.

Kam směřuji

Ano, vydal jsem tři bestsellery. Všechny měly vyprodané první vydání ještě před jeho vytištěním, poslední kniha se stala bestsellerem (10 000 prodaných kusů) dříve, než se stačila dotisknout. To je unikát. Ale ne úspěch. Úspěchem First Classu bude, když to, co dělám, lidem pomůže a bude mít pro ně smysl. Nic jiného za úspěch nepovažuji.

Je mi přes 40, a za tolik let už jsem pochopil, jak je důležité žít v pozitivním prostředí. Procestoval jsem celý svět, abych ho našel, a nakonec jsem se rozhodl, že si ho založím. Prostředí dostupné z jakéhokoli místa na světě, kde je přístup k internetu a lidé, pro které je důležité to, co pro mě. Vnitřní spokojenost, naplnění a úspěch, bez ohledu na to, co konkrétně za úspěch tito lidé považují.

I já jsem své priority v životě mnohokrát změnil. Bývaly to peníze, než mi před očima umřela máma, které jsem ani všemi penězi světa nemohl pomoci. Bývalo to ego, než jsem padl na dno a nebyl schopen sám sobě pomoci. Bývali to druzí lidé, kteří mi pomohli, než jsem pochopil, že oni mě šťastným neudělají, pokud štěstí v sobě nedokážu udržet sám.

I o tom je First Class. O všem, co považuji za skutečně důležité.

Co First Class je a není

First Class rozhodně není pohodlné čtení. Je o cestě k osobnímu úspěchu, a ta je vždycky náročná. A to je dobře.

Protože o to víc si pak sebe vážíme, když svého úspěchu dosáhneme, respektive dosahujeme každý den – tím, že sami sebe, překážky, problémy a výzvy ve své hlavě, překonáváme.

I proto se First Class nečte vždy snadno. Já totiž nechci, aby život byl snadný. Chci, aby stál za to.

A proto:

Děkuji za obrovskou podporu, důvěru i čas, který věnujete nejen čtení, ale i setkávání se mnou. Vzhledem k velikosti komunity se bohužel nemohu hned potkat s každým, kdo mě o to žádá. Nezlobte se na mě za to, prosím, a jsem vděčný za Vaši trpělivost.

Dáváte mi energii. Snažím se ji vracet, co jen umím.

S poděkováním a přáním, ať nikdy nepochybujete o sobě a máte vždycky někoho, na koho se můžete obrátit (až jednou First Class nebude), a od srdce, Petr Casanova

Více o mně

Profily: Facebook, LinkedIn

Ve filmu: Moc myšlenky

Autorizované rozhovory v online médiích: FloweeRoklen24, Generace21, MenHouseBusinessAnimalsŽeny.czKámoška.cz, Epoch TimesObjevit.cz, MuniMedia, PodnikavéČeskoChudýStudent.czBeins.czPavelBarnet.cz, Dalito.skCoolBrnoBlog.cz

Audio rozhovory: Český rozhlas, Babinet.cz