O kočce, která potřebuje svou myš

- Reklama -

Čtenáři se mě často ptají, zda opravdu sami navštěvujeme hotelové resorty, které vám doporučujeme v časopise FC, zda skutečně osobně testujeme privátní kliniky a jiné produkty/služby. Ano, snažíme se vlastní zkušeností ručit za každou řádku, neakceptujeme placené komerční prezentace a neumožňujeme, aby jakákoli firma mohla zneužít naše stránky ke zkreslování a zveličování svých služeb a podvodu na čtenáře. Proč to děláme? Nejlépe to vyjadřuje moje dnešní poučná zkušenost…

Chytilo mě za krkem. Nemohl jsem otočit hlavu. V neděli nebyl žádný z ověřených fyzioterapeutů na mobilu, a tak jsem se vydal na slepou masáž. Thajská terapeutka mi ulevila. Platím účet u majitelky a ta říká: „Měl byste k nám chodit alespoň třikrát týdně, aby se to nevrátilo.“ Vyděsila mě. Vrátil jsem se tedy k terapeutce a otázal jsem se, zda je to nutné. Podivila se, rozesmála, vzala si mě stranou a šeptá mi:

„Víte, u nás v Thajsku máme bajku o kočce a myši. Jeden člověk se ukrutně bál myši, které se nemohl zbavit. Kdykoli v noci usnul, přebíhala mu po peřině. Před domem vyhledal vyhladovělou kočku. Slíbil jí talíř mléka za každou noc, po kterou bude u něj doma hlídkovat. Kočka souhlasila. Proseděla celou noc u díry a myš se bála vylézt. Pán spokojeně spinkal. Až jednu noc kočka také usnula. Myš využila příležitosti, vyběhla a pelášila k posteli. Kočka v poslední chvíli zaslechla šramot, spatřila myš užuž se připravující k výběhu na peřinu, skočila po ní a zakousla ji.

Pán se probudil a kočku moc pochválil.

Myš ho už nemohla nikdy trápit. Od té doby kočku nepotřeboval.

Vyhladovělá kočka opět smutně mňoukala na pánovy dveře.“

Pointa: Někdy je dobré vědět, které firmy Vás chtějí léčit a které vyléčit.

Petr Casanova