Důkazy šikovného českého mládí aneb Stačilo začít

„Vždy, když čtu Vaše příspěvky, je mi krásně na duši! Byli jsme s manželem rok na cestách po světě, hlavně taky proto, abychom zjistili, co s pracovním životem dělat. Rozhodli jsme se zkusit jít do toho a začít podnikat. Věřím, že se nám to podaří a jednou napíšete článek i o nás!!!“ Helena Chovítková

Takové ohlasy chodí a my se jen usmíváme. Naše zásluha? Kdeže! Naši čtenáři v sobě nalézají jen to, co v nich už dávno je. Odvahu a sny. Jen dosud žily odděleně. Časopis FC není víc než spojovací dveře, které fungují v jakémkoli věku a oboru.

Warren Buffett v 9 letech prodával colu, kterou rád pil. Dnes obchoduje s akciemi.

Ingvar Kamprad od 11 let šmelil vánoční ozdoby. Dnes vydělává nábytkem IKEA.

Li Ka-šing, nejbohatší Asiat, ve 13 letech prodával hodinky. Dnes kupuje start-upy.

Není důležité, kdy a v čem začnete. Podstatné je začít a pochopit princip klonování peněz. Ten pak uplatníte kdekoli. Je snadný – ne každý miliardář je vysokoškolák.

Dětství Warrena Buffetta a začátky miliardářů v aktuálním čísle časopisu FC.

Že je podnikání v cizině leháro? Že neexistuje snaživý mladý Čech? Haha.

Petr Stibor už v 6 letech chtěl autobus. Jako jeho praděda, který za první republiky provozoval autobusovou dopravu a taxislužbu. V 19 letech dostal studentský úvěr a zakoupil ojetou, ale unikátní Karosu GT11, za volant posadil šikovného penzistu. „Řada lidí mě odrazovala, že budu zakopanej v dluzích, ale já si šel za svým,“ říká dnešní autodopravce, majitel 13 autobusů a 10 nákladních aut. Je mu 23 let.

Evě Třískové bylo 21, když na dovolené v Thajsku zahlédla pozoruhodné boty, ale předražené. „Po návratu jsem objela Česko a žádné podobné jsem nenašla.“ A tak ji napadlo zkusit je vyrábět. Má vlastní design, materiály jí nabízí manufaktura. Tak jednoduše vznikla extravagantní, ale překvapivě nositelná obuv IVI. „Nové klientky se bojí nepohodlí, ale speciální tvarování působí, že vklouznou jako do bačkůrek. Nohy jsou důležité, vždyť nás budou nosit ještě spoustu let,“ říká 22letá návrhářka.

Karel Hubáček, stavbyvedoucí, se zaláskoval do MLM. Pantáta, u něhož pracoval a s jehož dcerou chodil, byl proti: Buď já, nebo Amway. V nejtěžší chvíli, hlavně pro partnerku, volili změnu. „Dokud nevykročíte, zůstanete na místě.“ Ano… vykročili, ale z pohodlí na ulici. Roman Hassmann, lídr Amwaye, jim kupodivu blahopřál. Oba vyděděnce, kteří potřebovali rychlé peníze, dal do Century 21 k vysokoobrátkovým pronájmům bytů. Za jedno úspěšné jednání okamžitý příjem. „Zavalil jsem ho tolika schůzkami, že neměl čas na pochyby. A proto uspěl.“ Z Hubáčka se stal Manažer roku a pantáta s omluvou vystrojil oběma veselku. A Hassmann byl čestný host.

Chcete se účastnit prvního First Class Workshopu s Romanem Hassmannem a Alešem Buksou? Registrace zde.

Nezáleží na věku, oboru ani finanční situaci. Záleží na akci. Čím větší je nepohodlí, tím lépe. Nezapomeňte, že místo, kde se dějí zázraky, je mimo zónu pohodlí.

Tolik naše důkazy, že to jde. A nyní, prosím, Vaše důkazy, že to nejde.

Petr Casanova