Co je dobré vědět, než odejdete od lidí a své minulosti, která vás tíží

- Reklama -

Jak dát druhou šanci člověku, který mě už jednou zklamal?

Jak věřit sám sobě, když jsem už jednou selhal?

Jak se vyrovnat s minulostí, když na mě leží jako balvan?

Nové vydání časopisu FC se věnuje miliardářům, kteří povstali ze žalostných podmínek. Překonali je = překonali i sebe. Dosáhli nebetyčného úspěchu.

„Na minulosti je nejtěžší, že nejde změnit. Je nutné ji pouze přijmout. Nechat ji být není projev slabosti, ale síly.“ George Soros

Co především je dobré vědět, když chcete minulost poslat do šrotu?

Minulost Vám může ukradnout dnešek, pokud to dovolíte

Můžete dny, týdny, měsíce sedět v temnotě a hloubat nad včerejškem, co jste mohli a nemohli změnit. Stejně můžete sedět v zatuchlé místnosti a přemítat, kde se vzal ten pach, nebo jednoduše otevřít okno a vpustit dovnitř čerstvý vzduch.

Nic a nikdo nestojí za to, abyste nadobro uvízli v minulosti. Přihodily se věci, jaké jste nechtěli? Budiž, akceptujte je. Něco jste neměli vědět? Budiž, dozvěděli jste se to. Do života Vám vešli lidé, jaké jste nepotřebovali potkat? Budiž, nechte je být.

Nechte je v minulosti. Neberte si je pořád do přítomnosti.

Štěstí není stav bez problémů, ale schopnost vyrovnat se s nimi

Nesuďte život podle toho, co Vám vzal. Ale co Vám nechal. Kdyby život byl jen samá radost, nebylo by se brzy z čeho radovat – radost by se stala normálnem. Teprve s prohrami přichází touha zakřičet si zadostiučiněním. Myslete na porážky právě tehdy, kdy vítězíte. Naučí Vás to pokoře i vážení si pokroku, jinak nicotného.

Vypusťte z hlavy všechno, co nemůžete ovlivnit

Dělejte to nejlepší, čeho jste v dané chvíli schopni, a zbytek vypusťte jako páru z papiňáku. Nestarejte se o všechno. A už vůbec ne o to, co je mimo Vaši kontrolu. Jinak nebudete mít dost času a sil starat se o to, co ovlivnit můžete. Hlavně sebe.

Chcete, aby Vám bylo hodně špatně? Přemýšlejte, jak ti nahoře pořád kradou (a stále nemají dost). Je Vám lépe? Jestliže ne, víte, čemu se věnovat nemáte.

Chcete, aby Vám naopak bylo hodně dobře? Uvědomte si, že celý svět se změní, jakmile se změníte Vy. Jste to, co myslíte. Zítra budete to, kam Vás zanesou Vaše myšlenky. Chcete-li skutečně změnit život, změňte v první řadě své přemýšlení.

Můžete činit rozhodnutí, nebo výmluvy. Hledat cestu, nebo důvod, proč ji nehledat. Život je nepřetržité řešení svízelných situací a každé rozhodnutí je vždy odmítnutí něčeho. Chyba se nezmění v neúspěch, pokud se rozhodnete ji opravit. Proto se dlouhodobý neúspěch týká hlavně lidí, kteří dlouhodobě neopravují své chyby.

Nezabíjejte své sny

Nic není snazší než zabít sen. Stačí na to pár negativních slov: „Nejsi dost dobrý! Nemáš na to! Nedokážeš to!“ Nové vydání časopisu FC ukáže slavné osobnosti, které se narodily pro neúspěch. Nedovolily jiným lidem, aby jim vzali jejich sny a přesvědčili je, že to nedokážou. Máte-li sen a odhodlání dosáhnout ho, tak si obojí musíte chránit. Jen proto, že si někdo myslí, že sám by Vašeho cíle nebyl schopen dosáhnout, to neznamená, že to nesvedete Vy.  Na stranách 40 a 41 nového FC naleznete 10 důkazů (vybraných z mnoha), že se škarohlídi katastrofálně mýlí!

Útěk od minulosti či špatných lidí je někdy jediný způsob, jak vyhrát. Nesnažte se je přesvědčit, že Vám neporozuměli. Nemusíte vymezovat svou inteligenci počtem argumentů, kterými někoho utlučete. O to v životě nejde. Naučte se vítězit u sebe sama jednoduchou větou: „Tento zbytečný nesmysl naprosto nestojí za můj čas.“

(Doufám, že tento text za maličko Vašeho času stál…)

Petr Casanova