Angličan založil firmu na rozchody. A vydělává. Našel díru na trhu?

Když mohou být seznamovací a svatební agentury, proč by nemohla být i rozchodová? – to si řekl 21letý Jonathan Kiekbusch, který dnes na serveru fivequids.co.uk začal inzerovat své služby. Za poplatek od 150 do 600 Kč za vás vyřídí rozchod. Výše poplatku je odvozena od náročnosti argumentace i zdravotního rizika v případě uvědomění odkopnutého partnera z očí do očí.
Vypadá to jako kuriozita, ale tak hloupé to není. Málokomu je příjemné zaonačit ukončení vztahu. Vysvětlovat důvody a odpovídat na protiargumenty někdy může být citová zátěž. Pro Kiekbusche to problém není, on přistupuje k rozchodu věcně jako k zakázce. Tak trošku jako právník. S tím rozdílem, že on si účtuje jen zlomek advokátní položky, vícenáklady požaduje jen v případě nutné útraty v restauraci a za další výdaje typu květin a dárků na rozloučenou.
Mladý Brit už má zaplněný diář, dle objednávek má rozejít v průměru pět vztahů týdně v příštích dvou měsících. „Dělám to profesionálně, ale i ohleduplně. Vím, jak se druhá strana může cítit, přitom odpadají jak násilnické projevy vůči nevěrnému partnerovi, tak zbytečné citové výlevy a vydírání, protože já nejsem ten správný adresát. Nejsem bezcharakterní, měli by mě vnímat jako pohřební službu. Také to není příjemné, ale musí to být,“ říká pohřebák vztahů, který, zdá se, našel mezeru na trhu. „Lidé by neměli marnit čas v nefunkčním vztahu. Jsem hlasem rozumu, který si můžete pronajmout,“ uvedl v dnešním vydání bulvárního deníku The Sun.