Zahoďte mobily, zrušte Facebook. Google připravuje projekt, který změní celý váš život!

Není rychlejšího vývoje než v elektronice. Vždyť před pouhým týdnem jsme vás informovali o novém telefonu HTC One, který je nabitý technologiemi, o nichž si před pár lety mohly nechat zdát nejlepší počítače světa. A dnes se zdá, že smartphone je záležitostí neandrtálců. Společnost Google totiž spustila Project Glass, díky němuž se obejdete bez všech maličkostí, které aktuálně považujete za nedílnou součást svého života. Již žádné tahání telefonu po kapsách, zapomenout můžete rovněž na notebook, navigaci a zrušit můžete rovnou facebookový účet. Že jsou to silná slova? Ale kdepak. Přesvědčte se sami!

Project Glass se soustředí na jakési multifunkční brýle, které dokážou nahradit veškerou elektroniku světa. Zároveň vám umožní propojit realitu skutečnou a virtuální. Máte přátele na Google+? Brýle vás okamžitě informují, zda je někdo z nich poblíž vaší lokace. Chcete lístky na koncert hvězdy, která na vás hledí z plakátu? Hotovo, vyřízeno a doručeno na vaši adresu pomalu dříve, než jste na celou věc stihli pomyslet.

Celý projekt je prozatím v plenkách, od Googlu je však pěkné, že hodlá lidem vrátit zpět jejich skutečný život. Jen obohacený o virtuální finesy. Brýle samotné z vás navíc neudělají Robocopa, nýbrž propagátora nové módy. Doufáme proto, že prozatímní koncept se velmi brzy stane realitou. Díky tomu bychom vám totiž mohli přinášet opravdu unikátní zpravodajství. Jak? Snadno. Vše, co vidíte, si jednoduše můžete nahrát. Také už se nemůžete dočkat?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9c6W4CCU9M4&feature=youtu.be&hd=1[/youtube]