Úlet! Připojte si k mobilu sluchátko

Vy, nedávno narození, tímto se dříve telefonovalo. Mělo to rozměry 20 x 7 x 6 cm, vážilo to čtvrt kila, šustilo v tom a co bylo nejzvláštnější, nedalo se s tím chodit po místnosti nebo dokonce na ulici, protože to bylo navěky spojené kabelem, jakousi pupeční šňůrou, se zdí. Byl to NEmobilní telefon zvaný pevný. Domnívali jsme se, že telefonní sluchátko již patří do muzea nebo kanceláří. Nepatří. Dnes jsme tento kousek zahlédli v nabídce jedné firmy. Ale je to příslušenství k mobilnímu telefonu! Museli jsme se už podruhé během tohoto týdne štípnout, jestli se nám to nezdá a nemáme navštívit dr. Chocholouška – minule v případě kazetového iPhonu.

Při dnešní miniaturizaci se hodně těžko vysvětluje, že dříve se na velikost nehrálo. Byla to velká umělohmotná trubka, v níž nebylo nic víc než mikrofon a sluchátko. Nešlo to použít jako handsfree, při telefonování nebylo možné reálně vařit, žehlit, pustit si kamaráda nahlasito. Co s tím ale dnes? Zdá se to divné, ale model Sixty Feelgood má hlavu a patu. Jak všichni dobře víme, není nic příjemné držet u ucha smartphone, který se začne přehřívat. Leckdo také vypadá komicky s upevněným bluetooth handsfree nad ušním lalůčkem. S tímto sluchátkem vás nikdo neobviní ze samomluvy a navíc budete působit poměrně výstředně. Jak to celé funguje?

No, dole se mluví a nahoře poslouchá. A to celé se připojí k telefonu kabelem s 3,5mm jackem, takže k používání není potřeba žádná softwarová instalace. Co zmate i nostalgiky, sluchátko navíc obsahuje tlačítka. Jedno pro zahájení, druhé pro ukončení hovoru. Řešení zapojení přes kabel zřejmě šetří baterii a umožňuje používat rozhraní smartphonu i během telefonátu. Působí to trochu jako kočkopes, ale ve srovnání s dávnými sluchátky překvapí moderní reproduktor i mikrofon a díky technologii SAR snížené škodlivé záření prý o 95–99 %. Pro slečny rozhodně je nevýhodou to, že na první pohled bude vidět, že jim volá nějaký nápadník. To až si v metru náhle začnou nervózně omotávat kabel kolem prstu a červenat se…

Produkt od Sagemcom samozřejmě umísťujeme do našeho Katalogu luxusu, kde průběžně shromažďujeme všechny zajímavé novinky ze segmentu vyššího životního stylu. Tam se dozvíte cenu, další detaily a barevné varianty.

-sfc-