Parmigiani slaví narozeniny svého zakladatele. Chcete hodinky s grilem?

Vypadají, jakoby právě uprchly ze sporáku ve vaší kuchyni. Jejich číselník totiž zdobí gril, který vznikl netradiční metodou nazvanou LIGA. Ta zahrnuje vytvoření „negativního“ UV ozáření, jež je spojeno s polymerizací pryskyřice. Představit si pod tím můžete pevný a pružný materiál kryjící perleťový číselník. Zakomponovány do něj byly rovněž odrážky jednotlivých hodin, správný čas tak na hodinkách Parmigiani Tonda 1950 Edition Spéciale uvidíte i přes jejich nevšední finesu.


O chod hodinek Parmigiani se stará strojek Calibre PF 701 vlastní výroby, který se 2,6 mm tloušťky patří mezi nejtenčí na světě. Rezerva nátahu činí 42 hodin, s ohledem na nevšední tvar ale budete muset chod hodinek častěji kontrolovat sluchem než zrakem. Zaznamenat přitom můžete tikot strojku, který je vyroben z platiny a rhodia, samotné 39 mm pouzdro vzniklo z leštěného titanu. Vše doplňuje pásek z aligátoří kůže.


Hodinky Parmigiani vznikly totiž na počest narozenin zakladatele značky Michaela Parmigianiho. Ten firmu založil v roce 1976, věhlasu však dosáhl až o 30 let později s představením hodinek Bugatti 370 vzdávajících hold supersportovnímu Veyronu. Jeho výroční novinka sice tak komplikovaná není, s omezeným počtem 60 exemplářů je však exkluzivnější. Pořídíte si ji?