Nejrychlejší muž světa Usain Bolt má svoje vlastní hodinky

- Reklama -

Pokud máte do kruhu o průměru 4 cm vtěsnat vše, co charakterizuje nějakého člověka, není to snadné. Švýcarská hodinářská manufaktura Hublot to zvládla. Nová limitovaná edice hodinek Hublot King Power Usain Bolt, jak název naznačuje, skládá poctu jamajskému sprinterovi, držiteli stále tří světových rekordů v běhu.

Řemínek je ze stejné zlaté kůže, jakou měly boty, v nichž Bolt proběhl úžasným rokem 2008, tehdy zlomil šest světových rekordů. Památné boty má schované, a tak mohl porovnat, zda se opravdu shoduje odstín zlaté. Mimochodem – Bolt má velmi rád závod Zlatá tretra. S ohledem k jeho zálibě v této barvě to lze chápat…

Nejrychlejšího muže světa (100 metrů uběhne za 9,58 s, 200 metrů za 19,19 s) ztvárňuje v jeho typické oslavné póze lukostřelce postavička z antracitové šedi v malém číselníku na pozici čísla 9, kde se odměřují sekundy. Zelený sčítač na pozici čísla 6 (hodinový chronograf, stopovat lze nejvýše 12 hodin), je vyveden v barvě typické pro Jamajku. Minuty stopovaného času ukazuje sčítač na pozici čísla 3. Pod ním možná vidíte okénko, kde se zobrazuje datum, pořadový den v měsíci. Usaina, který v současnosti žije se slovenskou návrhářkou Lubicou Kučerovou, neustále připomínají také všechny hodinové indexy ve tvaru písmene U. Hodinky s vlastním novým strojkem manufaktury, Hublot’s HUB4100, budou zhotoveny jen ve 250 číslovaných exemplářích, cena každého je 24 000 amerických dolarů, tedy téměř půl milionu korun. V Praze sídlí Hublot Boutique na prestižní adrese Pařížská 1.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u18_-87Pb6U[/youtube]