James Bond slaví 50 let na filmovém plátně limitovanou edicí hodinek Omega Seamaster

Tak, a je to oficiální. James Bond, nejznámější špión všech dob, slaví jubilejních padesát let své existence na filmovém plátně. Jako první přispěchala s gratulacemi hodinářská značka Omega, která je s Bondem spjata již od Zlatého oka. Do prodeje tak míří hned dvě limitované edice časomíry Seamaster Diver 300m, kterou britský agent na plátně nosí od té doby, co ve filmu Povolení zabíjet sundal hodinky Rolex Submariner.


Obě limitované edice se liší ve velikosti pouzdra a počtu vyrobených kusů. Zatímco většího 41 mm exempláře se vyprodukuje 11 007 kusů, menší 36milimetrové hodinky si bude moci pořídit pouze 3007 šťastlivců, což již zní na omezenou sérii rozumněji. Navíc jen tato verze se může pochlubit diamantem umístěným na pozici 7. Na pozici 3 nechybí datum a korunka automatického strojku 2507, jehož rotor nese symbolický vzhled kulky.


Dalšími finesami, které oslavují Jamese Bonda, jsou černý číselník s monogramem 007 a stupnice pro potápěče na lemu hodinek, z níž vystupuje červená padesátka. Hodinky Omega Seamaster Diver 300m však zvládnou mnohem větší hloubku, jak napovídá jejich samotný název. Daniel Craig je však v právě natáčeném již třiadvacátém dobrodružství známého agenta nosit zřejmě nebude. Místo toho mu Omega zcela jistě připraví novou edici, na kterou se můžeme těšit již na konci letošního roku. Co myslíte, bude to opět model Seamaster?