I Samsung už dovoluje volat služebně i soukromě z jednoho přístroje. Kdy se probudí iPhone?

Ačkoli je iPhone nejrozšířenějším smartphonem současnosti, konkurence mu zdatně šlape na paty. Už se dokonce říká, že iPhone je druhé Vertu, více o designu a image než o praktičnosti. I největší soupeř, Samsung, předstihne společnost Apple tímto zářijovým modelem Galaxy S Duos, který nabízí to, co žádný sériový iPhone. Je totiž připraven na dvě SIM karty. V jeden okamžik tak můžete přepínat mezi dvěma čísly, což přijde vhod všem, kdo pracují se dvěma operátory, nebo mají jednu SIM kartu s datovým paušálem a druhou pro volání.

Znáte to. Jeden mobil soukromý, druhý pracovní. A oba s sebou taháte. Samsung není zdaleka první, kdo umožňuje přijmout hovor na jednom čísle a zároveň zůstat na příjmu na čísle druhém. Zvládat veškeré pracovní i soukromé povinnosti, aniž byste zmeškali jediný hovor, nabízí také Alcatel One Touch Smart 991D, HTC Desire V, Sony Xperia tipodual nebo Acer Liquid Gallant Duo. Samsung přichází později, ale přece, zatímco iPhone odvrací zrak a dělá, že toto řešení není pro jeho uživatele důležité. Evidentně je, protože zahraniční e-shopy již úspěšně prodávají porůznu vyráběná speciální pouzdra nabízející všeumětelské připojení dvou SIM karet k iPhone 4 (viz dole). Lidé si také pomáhají svépomocí, ale vždy oklamáním systému iPhonu, který bohužel nedokáže udržet dvě SIM karty na příjmu.

Vedle iPhonu, který s amatérskými nástavci často vypadá jako odněkud z bazaru, kontruje Samsung od září jednoduchou funkcí Dual SIM Always on, která dovoluje velmi pohodlně vybrat tu SIM kartu, ze které je momentálně volání dle vašeho tarifu výhodnější. Bonusem je operační systém Android 4.0 a především téměř poloviční cena proti novému iPhonu – 6999 Kč. Další technická data o novém Samsungu Galaxy S Duos najdete v našem Katalogu luxusu, kde průběžně soustředíme tipy na produkty a služby, jaké nás v poslední době zaujaly.

Apple po odchodu Steva Jobse zkrátka musí přidat. U iPadu již výrazně ztrácí na konkurenční tablety, protože nemá ani USB port. Uživatelé iPhonu zase vymýšlejí psí kusy, jen aby dovnitř dostali dvě SIM karty. Jednu z možností, Double Carte SIM Platinum s podporou 3G, UMTS, WCDMA a HSDPA dat, můžete vidět na videu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Bpev5cGDEnQ&feature=player_embedded[/youtube]