HTC One: Nejlepší mobilní telefon letošního roku?

Souboj o nejlepší smartphone na trhu má nového hráče. Do prodeje totiž míří HTC One, který v nejvyšší verzi X nabízí 4jádrový procesor. Tím se donedávna ještě nemohly chlubit ani některé počítače, abnormální rychlost operací je tak standardem. Svědčí o tom ostatně i tempo, s jakým pořídíte první fotografii po vylovení mobilu z kapsy – pouhých 0,7 sekund. Zpracování grafiky má mimo to na starosti dvanáctijádrová jednotka NVIDIA GPU, displej s uhlopříčkou 4,7 palce tak svému uživateli může nabídnout rozlišení 1280 x 720 pixelů. Je tak ještě třeba laptop? Nebo fotoaparát či kamera?

Technické parametry přitom nejsou tím nejzásadnějším, co by vás mělo oslovit. Snad největší finesa HTC One totiž spočívá v jeho konektivitě s televizemi. Do vaší plazmy nebo LCD jednoduše připojíte HDMI nebo USB konektor a TV obrazovku pak využíváte jako duální. HTC v tomto ohledu zašlo dokonce tak daleko, že vám umožňuje na telefonu psát SMS či volat svým známým, zatímco na televizi můžete v ten samý čas přehrávat film či listovat pořízenými fotografiemi.

Další výhodou HTC One je audio systém, za kterým stojí společnost Beats. Ta je zaštítěna Dr. Dre, jinak producentem Eminema či Gwen Stefani. Zvuk vycházející z telefonu tak dokáže poměrně věrně reprodukovat realitu, zejména ve spojení s příplatkovými sluchátky. Ani standardní „pecky“ však neznějí špatně. Dokonce jimi zvládnete potlačit i hluk v kabině letadla, což není až tak běžné.

Audio systém je přitom standardem na všech verzích HTC One (X, S a V), stejně jako funkce souběžného natáčení a focení. Dotykový displej obrazovky totiž při spuštěné kameře nabízí tlačítko symbolizující spoušť fotoaparátu. Tuto funkci přitom můžete využít i během přehrávání videa, nutnost nosit v batohu dva přístroje tak bere za své. Veškeré fotografie a videa se kromě toho automaticky stahují na internetový Dropbox, kde má majitel HTC One na dva roky zdarma k dispozici prostor o velikosti 25 GB. Sdílení tak nikdy nebylo snadnější.

Samozřejmostí je celá řada dalších funkcí, které běžný telefonista v životě nikdy nevyužije, tak jako působivý design. Každá verze se přitom liší od té druhé, přičemž patrné je to zejména na velikosti displeje. Model S totiž nabízí 4,3 palce (a dvoujádrový procesor), na verzi V zbyl 3,7palcový displej a jedno jádro. Od 4 do 32 GB se pohybuje také vnitřní paměť, rozdílné jsou proto i ceny. Startuje se na cca 8000 Kč za Véčko, za Esko dáte přibližně 13 500 Kč a nejvýše postavené X je za 15 500 Kč.

Máte vybráno? A myslíte si, že veškeré tyto funkce je opravdu možné využít? Nebo raději dáváte přednost obyčejnému telefonu, který doplníte notebookem, kamerou a fotoaparátem? A je opravdu nejlepším současným smartphonem současnosti, nebo se Steve Jobs může spokojeně usmívat ze záhrobí? To jsou otázky, kvůli nimž usilovně domlouváme zápůjčku HTC One na srovnávací test s iPhonem 4S a Samsungem Galaxy S II. Těšíte se?