Hodinky Montblanc dokážou měřit tep!

- Reklama -

Hodinářská značka Montblanc se již podruhé zapojuje do charitativní aukce Only Watch. V ní jsou nabízeny tynejexkluzivnější hodinky zvučných světových jmen a výtěžek z jejich prodeje je věnován na výzkum léčby svalové dystrofie. Montblanc jako podporu pro léčbu této choroby věnuje speciální model řady Villeret 1858, a to exemplář Vintage Pulsographe Unique Piece Only Watch 2011. Ručně vyrobený kousek byl vytvořen, jak je ostatně pravidlem také pro další značky, v jediném provedení, které bude vydraženo 23. září v hotelu Hermitage v Monaku.
Aby však Montblanc neopovrhoval prací svých hodinářů, jejichž dílo by bylo na očích vlastně jen jeden večer, rozhodla značka, že ještě před samotnou aukcí hodinky pošle na turné po Asii, Spojených Státech a Evropě. Během ní si tato skvostná umělecká díla budou moci prohlédnout sběratelé a příznivci vysoké hodinařiny z celého světa. Poslední zastávkou bude Monaco Yacht Show.

Co lze na hodinkách obdivovat? Do doby, kdy byly náramkové hodinky v mnoha profesích a aktivitáchvyužívány k měření krátkých časových úseků, vrátí majitele tohoto modelu smaltovaný číselník vybavený speciální škálou pro měření tepu. Číselník Grand Feu má bílou barvu, je vyroben ze zlata a zdobí jej ručky z červeného zlata. Je krytý vyklenutým safírovým sklíčkem. Smaltovaný povrch skvěle kontrastuje se všemi škálami a indexy. Vnější okraj číselníku je lemován speciální červenou stupnicí pro měření tepu s červenými ručkami a nápisem “GRADUÉ POUR 30 PULSATIONS” (kalibrováno na 30 tepů). Ve střední části číselníku je škála pro měření hodin s výraznými modrými indexy v podobě arabských číslic. Pod ní najdeme další stupnici, která ukazuje hodiny od 13 do 24. Malý vteřinový číselník je umístěn na pozici 9. hodiny, na pozici 3. hodiny se nachází 30minutový sčítač. Ačkoli průměr chronografického strojku s ručním nátahem kalibru je pouhých 29,5 mm, přesto si uchovává všechny atributy klasického chronografického mechanismu a tradičního hodinářského umění. Jeho ovládání je jednoduché – probíhá pomocí jediného tlačítka, jež se nachází na pozici 2. hodiny.

Vzhled je netradiční, částečně i díky průměru pouzdra, který je 39,5 mm. Inspirací se staly chronografy ze 30. let a vintage design. Boční strana pouzdra nese šroubovací korunku, kterou zdobí emblém značky Montblanc v perleti. Zadní stranu pouzdra vyplňuje safírové sklíčko, které poskytuje volný průhled na umělecky zdobený strojek s klasickým chronografickým mechanismem. Najdeme zde i vyrytý nápis “ONLY WATCH ’11 UNIQUE PIECE“. Hodinky vykazují voděoodolnost do 30 metrů. Jedinečný design modelu dotváří hnědý ručně šitý řemínek z kůže aligátora.

Hodinky Montblanc prodává butik v Pařížské ulici 11 v Praze 1.