Hodinky Bulgari Papillon Voyageur ukazují dvě časové zóny. Přečtete alespoň jednu z nich?

Svět se zmenšuje. Nikoliv velikostně, ale v rámci času, který na cestu okolo planety potřebujete. Vždyť obletět se dá již za 40 hodin. Není proto divu, že stále více hodinářských firem představuje hodinky s několika časovými zónami. Pro vás to jsou nesporné výhody. Hodinky nemusíte sundávat, ani přeřizovat. Stačí jen pohled na správnou stupnici. V případě nových chronografů Bulgari Papillon Voyageur však jeden pohled nestačí…


Než správný čas odečtete hned napoprvé, musíte porozumět technologii samotných hodinek. Lokální zónu totiž ukazuje číslice v malém výřezu na pozici 12. Zobrazení druhého časového pásma má pro změnu na starosti modrá ručka uprostřed displeje, přičemž správnost zóny nastavujete dvěma tlačítky na pozicích 10 (+) a 2 (-). V obou případech je k dispozici čtyřiadvacetihodinová stupnice, orientovat se tak budete snadno.


Opravdová finesa chronografu Bulgari Papillon Voyageur však spočívá v minutových ručkách. Obě pohání unikátní ložisko, které se každé dvě hodiny otočí o 360 stupňů. Každá z kyvných modrých ruček však urazí jen poloviční vzdálenost, pravá tedy zobrazí čas od 0 po 30 minut, zatímco levá má na starosti zbytek. Jedna tak vždy odpočívá a ukazuje „do prázdna“.


Vzhled hodinek odkazuje na kolekci Daniela Rotha. Spodní část displeje je vyvedena v leštěném černém zlatu, zatímco vrchol okupuje krémově bílá a gilošovaný motiv. Vše doplňuje pouzdro z 18karátového růžového zlata a řemínek z aligátoří kůže, který dostal trojitou přezku. Rovněž z růžového zlata. O pohon hodinek Bulgari Papillon Voyageur se stará mechanický strojek Cal. 1307 vlastní výroby s 45hodinovou rezervou nátahu, nezbytností je vodotěsnost do 30 metrů.


Vzhledem k limitované edici pouhých 99 exemplářů se dá očekávat milionová cena, což pro mnohého sběratele hodinek bude opravdový oříšek. A to navzdory tvrzení, že čas jsou peníze, a faktu, že hodinky Bulgari Papillon Voyageur jej zobrazují dvakrát. Zorientovali byste se ovšem byť v jediné zóně bez nápovědy?