Šéf Applu draží kávu. Za hodinu dáte dům

Tim Cook, šéf Applu, není zrovna originální. Už Warren Buffett, třetí nejbohatší muž světa, dražil nejprve večeři a poslední dobou oběd se svou osobou. Obliba rostla, s ní cena. Loňský oběd (koná se každoročně) s Buffettem byl v červnu vydražen za 70 milionů Kč, dvojnásobek předloňské částky.

Cook nedraží večeři, oběd ani snídani, ale pouhé kafe. Nebo, pokud se nemůžete osobně dostavit do jeho kanceláře v sídle společnosti v kalifornském Cupertinu, může chat proběhnout po internetu. Cook si na Vás každopádně vyhradí hodinu.

Aukce se rozeběhla na vyvolávací částce 6000 dolarů (asi to bude cibetčí káva – podle ceny), během 4 hodin skočila na 10 000 dolarů a aktuálně se drží na 295 000 dolarů. Přihodit lze jen po 5000 dolarů, tedy nejbližší příhoz je na 300 000 dolarů.

No, nevím. Buffett se sice přímým investičním doporučením vyhýbá, přesto jeho alespoň rámcové rady mohou zajistit určitou míru návratnosti. U kávy s Cookem je aktuálních 5,94 milionu Kč spíše výdajem za zážitek. Není známo, co přesně může Cook komunikovat nebo prozradit. I když mě jako akcionáře Applu by zajímalo, co hodlá Cook udělat s fatálním propadem: 26. října 2012 měla akcie Applu hodnotu 604 dolarů, dnes má 408. Přesně za 6 měsíců o třetinu dolů. Otázkou je, jestli za takovou odpověď platit cenou rodinného domu. I když výtěžek jde na charitu.

Aukce trvá do 14. května. Možnost přihazovat zde.

-cas-