První dva Češi budou mít doma IMAX

- Reklama -

V Česku už jsou první dvě objednávky na privátní kino IMAX. Jména klientů, kteří si upraví svou vilu, nebudou zveřejněna. Nicméně oba zaplatí částku mezi 20 až 40 miliony korun v závislosti na volbě projekce – buď 2D, nebo 3D (prostorové).

Kanadský výrobce kamer a projekčních systémů se nejprve soustředil na kina (aktuálně vlastní více než 500 multikin v 50 zemích světa), nyní nabízí kino domů jako prémiový produkt. Uživatelé si tedy vychutnají stejný vizuální a poslechový zážitek jako v kině. Projekce je objednána v tzv. 4K (Ultra HD), tedy současném nejvyšším užívaném rozlišením obrazu, 4krát vyšším než nabízí HDTV. Čtyřikrát jemnější struktura a čtyřikrát více detailů znamená, že při přeletu vrtulníkem nad hřištěm rozeznáte lístky, při přeletu nad městem dlažební kostky. Ve 4K by měly být v příštím roce snímány už všechny významné sportovní události včetně zimní olympiády v Soči nebo fotbalového MS v Brazílii. Je tu však jeden problém…

Japonci už testují formát Super Hi-Vision s rozlišením 8K, 4krát propracovanějším než Ultra HD a dokonce 16krát vyšším než poskytují aktuálně vysílané Full HD programy. Je tedy otázkou, zda výše uvedená investice má dlouhodobý význam.

-cas-