Nejšikovnější mobily na pláž

Středevropské prázdniny sice končí, nicméně hlavní cestovatelský termín teprve přijde v hlavním podzimním dovolenkovém týdnu světa od 26. října do 3. listopadu. Také výrobci chytrých telefonů se předhánějí v atraktivnější nabídce pro pláž.

S jakým odolným mobilem se dá nejlépe esemeskovat i fotit podle našeho názoru?

Sony Xperia ZR

Nejenže v písku přežije, ale je do něj jako stvořený. Jediný vodě- a prachuodolný telefon od Sony, který je momentálně v prodeji, s 4,6palcovým full HD displejem a jednoduchým tlačítkem na aktivaci fotoaparátu nebo kamery, se dá použít i s mírně zpocenými a opalovacím krémem natřenými bříšky prstů. Fotoaparát má rozlišení 13 megapixelů, které poráží i podvodní kamery. I když nejde o speciál pod vodu, vydrží v hloubce 1,5 metru až 30 minut bez následků na přístroji i záběru. Displej funguje na technologii televize Sony, je tedy připraven na přímý sluneční svit.

Samsung Galaxy SIV Active

Je větší než Sony, ale díky tomu má 5palcový displej. Tak jako Sony má zvláštní nastavení pro snímání pod vodou. Navíc má několik zajímavých cestovatelských funkcí jako barometr a kompas a dotykový displej je možné ovládat i v rukavicích, což oceníte pod vodou, kde se lze zdržet až 30 minut, a to v hloubce maximálně jednoho metru. Prachuodolnost by měla zabránit průniku písku do zařízení.

Caterpillar CAT B15

Nebude to vítěz soutěže krásy, ale dokáže ustát pád až z dvoumetrové výšky na beton. Skelet je odolný a povrch pogumovaný, aby chránil konstrukci z robustního, ale lehkého hliníku. Je také vodě- i prachuodolný, ale na rozdíl od obou předešlých reaguje i na dotyk nebo přejezd mokrými prsty bezprostředně po koupání.

Čím je zajímavý mimo jiné nový Vertu a která místa za nejlepší cenu doporučujeme aktuálně na dovolenou, čtěte v časopise FC.

-cas-