České návrhářky vymyslely kabelku pro ty, kterým se obtížně nosí

- Reklama 4 -

Myslíte si, že je pozdě kolem padesátky začít s podnikáním?

Ani když je to žena?

Ani když se rozhodne podnikat výhradně v tom, co ji baví?

Pokud se domníváte, že je to vyloučené, tak nečtěte dál, zkazili bychom Vám iluze.

Olina Francová a Jitka Arazimová poněkud neřeší úřední věk (mimochodem – o tom, jak zjistit svůj skutečný biologický věk, tedy jak jsme opravdu staří bez ohledu na občanku, píšeme v novém vydání časopisu FC). Vyrábějí jednoduše to, co mají rády, tedy kabelky, a to tak, jak se jim líbí. Nutno říci, že nad svou prací přemýšlejí, protože dokážou vyplnit mezery na trhu. Například – zabýval se doposud někdo před nimi tím, jak mohou kabelku nosit ženy o berlích? Dámy, které jsou omezené v pohybu? Tedy s holí, na vozíku? A to – jak je u nich zvykem – napříč věkem?

Kabelka v jejich podání nezaměstnává ruce, je lehce přístupná a nevybočuje z těžiště při předklonu. Pochopitelně se hodí i pro zdravé, a to když mají plné obě ruce. Takovou situaci si ale návrhářky neumějí představit – copak poblíž nejsou muži-gentlemani, kteří by pomohli s taškami (a to nejen starším ročníkům)?

Jinak dámy Francová a Arazimová, které si na obchod daly italsky znějící vývěsní štít Franco Arazzi, jdou evidentně správnou cestou. Tvoření je především baví, až sekundárně myslí na peníze. Handicapovaným vytvářejí osobní návrh zdarma, což je u velkých značek nemyslitelné. Jinak kožená kabelka stojí 2500 až 5000 Kč.

Co napadá šikovné Čechy a Češky? Jakými nápady dobývají svět? Nepřehlédněte Zeď činů v novém vydání časopisu FC.

 

- Reklama 5 -