Breitling oslavuje příchod nového Bentley V8 limitovaným chronografem

Henry Ford měl kdysi jednu zásadu prodeje. Zákazník si mohl zvolit jakoukoliv barvu, pokud to byla černá. Automobilka Bentley očividně tento přístup miluje, až donedávna totiž svým zákazníkům nabízela pouze jediný motor. Na jedné straně se tak mohla pyšnit tím, že vyrábí nejvíce dvanáctiválců na světě, na straně druhé však byla kritizována za velkou spotřebu a emise. To se však má změnit s příchodem modelu V8. Ten sice bude i nadále požírat trávu okolo silnice, alespoň kořínky pro budoucí sezónu však v příkopech hodlá zanechat.


Tento předěl v novodobé historii Bentley se rozhodla patřičně oslavit firma Breitling, která s automobilkou již delší dobu spolupracuje. Na trh tak kromě dvoudveřového kupé a kabrioletu míří limitovaná edice chronografu GMT, který pohání automatický strojek 47B s 39 drahými kameny. Zasazen je do 49 mm pouzdra z nerez oceli, jehož design odpovídá interiéru Continentalu. Samotný číselník se nechal inspirovat budíky Bentley, s jeho černí ideálně kontrastuje červená luneta. Ta kromě ozdobné funkce napomáhá při volbě druhé časové zóny, mimo to můžete na třech doplňkových okružích hodinek Breitling GMT odečítat 6 hodin, 15 minut či 30 sekund.


Samotný chronograf měří čas s přesností na 1/8 sekundy, strojek má přitom dvoudenní rezervu nátahu. Samozřejmostí je safírové sklíčko, kaučukový pásek nebo vodotěsnost do 100 metrů. Dopřát si pak nové hodinky Breitling GMT může pouze prvních 250 majitelů nového Bentley V8. Patříte mezi ně? Nebo si nejprve hodláte důkladně pročíst několikastránkový profil, který pro vás chystáme do nového vydání tištěného magazínu First Class?