Altman se musel splést. Sběratelské hodinky jenom za 30 tisíc? A o eura nejde

- Reklama -

Milovníci hodinek nás bombardují s neřešitelným zadáním. Najít hodinky, které se vyrábějí v limitované edici, a přitom jsou cenově dostupné. Zdá se to jako protimluv, protože každé kvalitní hodinky obsahují ve své ceně náklady na vývoj a testy, které nejsou zanedbatelné. A limitovaná edice je obvykle cenově nastavena tak, aby exkluzivita produktu vyvážila vyšší cenu, kterou sběratel zaplatí. Nyní ale kupodivu v Plzni, ne v Praze, mají možnost koupit si unikát všichni, kdo chodí na náměstí Svobody kolem výlohy klenotnictví Altman.

Švýcarský značka Epos s historií od roku 1925 vytvořila jedinou letošní limitovanou edici náramkových hodinek, a to Passion 3412 . Ryze oblekový model je vyhotoven ve třech barevných provedeních a v počtu 888 kusů. Čekáte cenu ve statisících? Ne, je pouhých 32 500 Kč. Čekáme na odpověď z klenotnictví, zda si snad na cenovce nezařádil tiskový šotek!

Ocelové pouzdro hodinek, které může být zlacené, o velikosti 42,5 mm a výšce 11,1 mm, bylo voleno tak, aby se do něj vešel osvědčený kalibr ETA Unitas 6497. Díky jeho velké základně a manuálnímu nátahu nabízí značné množství plochy, kterou lze dekorovat a částečně skeletonizovat. Dýnko ze safírového křišťálu umožňuje pohled do mechanického zdobeného nitra strojku.

Velkou setrvačku, vykonávající krásných staromilských 18 000 kmitů za hodinu, lze sledovat i skrze číselník, který je v bílé, krémové nebo antracitové barvě. Apertura je umístěna na pozici čísla 12 a pro tyto důvody byl mírně posunut celý strojek. Korunka zdobená písmenem „e“ není tedy na tradiční pozici 3, nýbrž na 4. Navíc je i mírně chráněná zvýrazněnou hranou bočnice, ve které nechybí ani číslo modelu. Jejich vodotěsnost je 100 metrů.

Jestli začínáte se sběratelstvím, tohle není úplně špatná počáteční investice… Nebo vánoční dárek. www.altman.cz