Londýn má první showroom světa pro soukromá letadla a business jety

Objednávat private jet není to samé jako nakupovat housky v samoobsluze. Nerovná se tomu ani specifikování automobilu či soukromé jachty. Tedy za předpokladu, že vaše budoucí loď nehodlá svou délkou trumfnout Eclipse Romana Abramoviče. K tomu však zřejmě příliš často docházet nebude. Oproti tomu soukromé letouny začínají získávat na oblibě, ačkoliv jak uvádíme v aktuálním vydání tištěného magazínu First Class, jen málokdo si dokáže představit náklady a starosti s nimi spojené. I proto vznikl v Londýně ojedinělý projekt s názvem The Jet Business. V jeho útrobách se můžete plně ponořit do své fantazie a naspecifikovat si svůj vlastní tryskáč dle libosti. Konzultantská firma vám navíc pomůže při hledání toho správného modelu, přičemž vybírat můžete mezi starými i novými letouny. Jediným omezením je velikost vašeho bankovního účtu, portfolio britské firmy totiž čítá jety od jednoho do osmnácti milionů liber (od 29 000 000 do 522 000 000 Kč).

Showroom The Jet Business sám o sobě vypadá jako letadlo. Alespoň v jedné své části, která ztělesňuje repliku kabiny Airbusu A319. Právě tuto místnost budoucí majitelé private jetů kvitují nejvíce. Velmi snadno totiž zjistí, kolik prostoru kabina nabízí, zda se uvnitř mohou postavit či kolik sedadel mohou při zachování absolutního komfortu na palubu umístit. Pomocí teleprojekce navíc se svým letounem mohou podniknout „panenský let“.

Společnost kromě toho používá unikátní aplikace pro iPad a iPhone, které jí umožňují představit potenciální klientele skoro všechny letouny na zemi či v oblacích a následně jej přizpůsobit jakémukoliv individuálnímu požadavku. Kromě toho mohou zaměstnanci firmy s touto technologií dorazit kamkoliv za zákazníkem, pokud je příliš zaměstnaný. Ovšem vzhledem k faktu, že Londýn navštíví alespoň jednou v roce téměř každý byznysmen, vám doporučujeme spíše osobní návštěvu. Jen si předtím nezapomeňte domluvit schůzku. Lidé z ulice mají v tomto exkluzivním showroomu dveře zavřené!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bXtbsZ5_lTI&feature=youtu.be[/youtube]