Bestsellery Petra Casanovy

Petr Casanova dosud vydal 4 knihy o vztazích, každá je určena pro jinou situaci. Vyberte si podle aktuálního problému, který řešíte.

250 zákonů lásky

(Jak budovat vztah)

Doporučujeme, když: Máte vztah, který chcete rozvíjet. Narážíte však na partnera, který je zkrátka jiný – má odlišnou minulost, názory, hodnoty, práh bolesti i potřebu komunikovat.

Jak mu vysvětlit, že Vám na něm záleží? Jak zbytečně nepřijít o to, co je pro Vás nejdůležitější? Jak se ale současně nestat hadrem na podlahu, kterého si druhý neváží? Kde je vůbec hranice sebeúcty a sebehodnoty? Proč je tak důležité nemarnit čas s partnerem, který odmítá pochopit motto této knihy, že: „Vztah je jako dvojkolo. Není možné, aby jeden šlapal a druhý brzdil.“

Vydáno 2015. 8násobný bestseller. 280 stran

Dvanáct srdcí

(Jak pochopit odcházejícího partnera)

Doporučujeme, když: Váš partner odmítá budovat vztah. Buď se uzavře ve své jeskyni, kde s Vámi nekomunikuje, nebo si najde partnerskou náhradu a odejde.

Jak přijmout, že celý vztah hodil za hlavu, že ani Vaše maximální snaha mu nestačila; že Vás vyměnil za někoho „horšího“ (manipulátora/zlatokopku); že proti Vám žene děti; že Vám celou dobu lhal, zradil Vás, choval se falešně, vzal Vám spoustu let, degradovali Vaši hodnotu, naději v lásku a víru v jakýkoli smysluplný vztah? Jak se vyrovnat se šokujícím rozchodem nebo faktem, na který jste nebyli připraveni?

Dějový příběh vyzrávání Chlapce v Chlapa stojí na mottu: „Vztah je jako řetěz. Je jen tak silný jako jeho nejslabší článek.“

Vydáno 2016. 6násobný bestseller. 244 stran

100 nejkratších cest k Tobě aneb Příběh duše

(Jak ustát osamělost, srovnat si hodnoty a najít nový začátek)

Doporučujeme, když: Prožíváte osamělost, trpíte pro nepřítomnost partnera, sami se sebou se necítíte v dobré společnosti. Potřebujete obnovit sebelásku, vyrovnat se s minulostí a odpuštěním a začít být sami se sebou tak rádi, že začnete být plně připraveni na nový vztah.

Jak pochopit, co se nám stalo, najít v tom to dobré a zvládnout průchod všemi čtyřmi porozchodovými fázemi: hněv, smutek, žal a odpuštění? Jak porozumět ranám z úrovně vyššího Já a uvěřit, že všechno, co nám děje, se děje ve správný čas a k našemu prospěchu, a i když jsme něco nechtěli, ve skutečnosti jsme právě to potřebovali? Jak se naučit si už nikdy nenechat ubližovat?

Netradiční kniha s přesahem do vesmírných a přírodních zákonitostí uvolňuje z napětí a drží se motta: „Oči můžeš zavřít před tím, co nechceš vidět, ale srdce nikdy nezavřeš před tím, co nechceš cítit.“

Vydáno 2017. 7násobný bestseller. 304 stran

Protože

Novinka!

(Proč se rozum a srdce tak často rozcházejí)

Doporučujeme, když: Prožíváte vztahové situace, ve kterých sami sobě nerozumíte. Okolí nad Vámi láme hůl. Dál „bláhově“ věříte, že se druhý změní. Dál „naivně“ dáváte nové šance. Dál „nesmyslně“ čekáte na něco, co se podle lidí kolem Vás nikdy nestane.

Proč Vás srdce drží ve vztazích, ve kterých si rozum už neví rady? Proč milujete toho, kdo Vám ubližuje, a proč mu neustále dál věříte? Proč se bojíte udělat rozhodný krok? Proč svádíte neustálé boje rozumu a srdce ve svém těle? Proč „nevíte“, co je správné řešení?

Zatímco předchozí tři bestsellery řešily především otázku JAK (jak budovat, jak pochopit, jak ustát), tento bestseller se zabývá výhradně Vašimi nejčastějšími PROČ. Mottem knihy je: „Věnováno rozumu, aby měl více pochopení pro srdce, které dokáže současně milovat člověka a někdy i nenávidět jeho činy.“

Vydáno 2018. 2násobný bestseller. 300 stran

Kdo je Petr Casanova (*1974)

Foto: Robert Tichý

Zakladatel a tvůrce portálu FirstClass.cz (*2011) se narodil 30. srpna 1974 v Praze. Jeho životní příběh je zde. O své práci, soukromí, pomoci čtenářům a specifickém pohledu na život hovořil již v mnoha rozhovorech, výběr je zde:

Přejete si komunikovat s Petrem?

Prosíme o shovívavost, protože:

  • Petrovy články na FirstClass.cz mají měsíčně okolo 1 000 000 čtenářů
  • Jen na Facebooku tvoří komunitu jeho fanoušků více než 285 000 lidí
  • Každý den obdrží okolo 300 žádostí o osobní konzultaci, radu, doporučení nebo názor na konkrétní situaci; na každou žádost odpovídá sám, bezplatně, ale podle svých časových možností
  • Na osobní setkání s Petrem čeká v řadě aktuálně 2863 zájemců

Petr reaguje na stručné zprávy na Facebooku, Instagramu a LinkedIn. Delší zprávy přijímá e-mailem.

V případě zájmu o osobní věnování do knihy pište jeho asistentce Tereze, která všechny žádosti eviduje.