Knihy Petra Casanovy

Petr Casanova dosud vydal 4 knihy o vztazích, každá je určena pro jinou situaci. Vyberte si podle aktuálního problému, který řešíte.

250 zákonů lásky

(Jak budovat vztah)

Doporučujeme, když: Máte vztah, který chcete rozvíjet a proměnit v dlouhodobý. Přitom víte, že žádní dva lidé nejsou stejní, potýkají se tudíž s odlišnými názory, zkušenostmi, hodnotami, minulostí, zkrátka skřípe to.

Jak druhého zbytečně neztratit? Jak mu vysvětlit, co nás bolí, co nám vadí, co si přejeme, aby Vám porozuměl? Jak se na jednu stranu neponižovat ani na druhou stranu nedupat jako slon v porcelánu a nepřijít tak o to, co je pro Vás nejdůležitější?

Strukturovaný zákoník pravidel komunikace, porozumění, kompromisů a každodenního fungování, na jakých stojí každý mezilidský vztah a každá bytost toužící po spokojenosti.

Motto: „Vztah je jako dvojkolo. Není možné, aby jeden šlapal a druhý brzdil.“

280 stran. 8násobný bestseller (vydáno 2015).

Dvanáct srdcí

(Jak zvládnout odcházení partnera)

Doporučujeme, když: Partner odmítá 250 zákonů lásky. Nechce budovat vztah, je uzavřený „ve své jeskyni“, trápí Vás, provokuje, nekomunikuje, odchází nebo již odešel. A Vy ho přesto milujete!

Jak ho přimět, aby si Vás začal vážit? Kdy má smysl čekat, než vyzraje, a kdy je to ztráta času? Jak pochopit cizí lži, zrady, falše, když Vy dáváte vztahu maximum? Jak si nevykládat cizí činy osobně a neztratit svou láskou sebevědomí, sebehodnotu, budoucnost?

Metaforická novela o vyzrávání člověka, postupné proměně Chlapce v Chlapa.

Motto: „Vztah je jako řetěz. Je jen tak silný jako jeho nejslabší článek.“

244 stran. 5násobný bestseller (vydáno 2016).

100 nejkratších cest k Tobě aneb Příběh duše

(Jak využít osamělost a připravit se na lepší vztah)

Doporučujeme, když: Nemáte vztah. Sužuje Vás osamělost. Nemůžete zapomenout. Trápíte se pro člověka, který se už dávno netrápí pro Vás. Chybí Vám láska nejen druhé bytosti, ale i svoje vlastní. Sami se sebou se necítíte v dobré společnosti. Nejste vyrovnaní s minulostí. Přejete si zpátky člověka, který Vám ublížil, přitom jediný důvod je, abyste nebyli sami. Potřebujete najít nejkratší cestu k sobě, pročistit se a připravit na nový, lepší vztah.

Jak uvěřit, že to, co se stalo, je k Vašemu prospěchu, stalo se ve správný čas a posílí Vás to, když teď se cítíte slabší než kdykoli předtím? Jak pochopit, že když nedostáváme to, co od života chceme, ještě to neznamená, že si to nezasloužíme, ale možná to znamená, že si zasloužíme mnohem víc? Proč v každém okamžiku nemáme dostávat to, co chceme, ale to, co potřebujeme?

Vysoce uklidňující ezoterická kniha, která pomáhá rozvinout dva vztahy – k sobě samému i ke správnímu partnerovi. Jde vlastně o dvě nejkratší cesty „k Tobě“.

Motto: „Oči můžeš zavřít před tím, co nechceš vidět, ale srdce nikdy nezavřeš před tím, co nechceš cítit.“

304 stran. 6násobný bestseller (vydáno 2017).

Protože

(Proč se mi dějí situace, kterým nerozumím)

Doporučujeme, když: Okolí nad Vámi láme hůl. Vy už chvílemi také. Dál „bláhově“ věříte, že se druhý změní (už tolikrát Vám ublížil). Dál „naivně“ dáváte nové a nové šance (už tolikrát jimi druzí pohrdli). Dál „nesmyslně“ čekáte, doufáte, litujete se.

Opravdu jde o bláhovost, naivitu a nesmysl? Co když Vaše srdce ví, co dělá, jen rozum si to neumí vysvětlit? Proč Vás vůbec srdce drží ve vztazích, ve kterých si rozum už neví rady? Proč stále milujete toho, kdo Vám ubližuje? Proč stále věříte tomu, kdo Vám tolikrát lhal? Proč se bojíte udělat rozhodný krok, když víte, jak ho potřebujete? Proč svádíte neustálý boj rozumu se srdcem v jednom těle? Proč nevíte, co je správné řešení?

Případová kniha, založená na metodice vysvětlování konkrétních situací, které nejčastěji zažíváme ve vztazích. Určená jak pro lidi, kteří se nacházejí uvnitř takových vztazích, tak přihlížejících, kteří nechápou, jak může někdo „milovat“ osobu, kterou by oni „nikdy“ nemilovali.

Motto: Věnováno rozumu, aby měl více pochopení pro srdce, které dokáže současně milovat člověka a někdy i nenávidět jeho činy.“

300 stran. 5násobný bestseller (vydáno 2018).

Nejčastější otázky

  1. Co když pořád nevím, kterou knihu si vybrat? Napište přímo Petrovi
  2. Dají se knihy koupit i v běžném knihkupectví? Ne, pouze na shop.firstclass.cz
  3. Co když nechci platit poštovné? Objednejte si vybranou na shop.firstclass.cz a vyzvedněte si ji osobně (Washingtonova 5, Praha 1)
  4. Dá se kniha poslat na Slovensko? Ano, vstupte na shop.firstclass.cz a v pravém horním rohu překlikněte z CZK na EUR
  5. Mají knihy své elektronické verze? Ano, zde
  6. Může mi Petr napsat do knihy věnování? Ano, adresujte žádost Tereze, eviduje je

© 2019, First Class Publishing