Sklenička na víno pro čichače: na nožku ji nepostavíte

Ta sklenka je dobrý symbol. Dopředu naznačuje, co se s vámi stane, když budete až příliš používat nos. Ano, také se skácíte do polohy ležmo a na nohy se již nepostavíte… Sklenice Revolution od Yorb Design má od nás jinak jedničku podtrženou za kreativitu. Kupodivu je praktičtější víc, než se na první pohled zdá.

 

Když jen tak leží prázdná na stole, laik by si s ní neporadil. Leží jako by na boku, s odpadlou platformou a uraženou nožkou – alespoň tak to vypadá. Jeden by ji vyhodil do koše jako zmetek! Tohle dílo je přitom pořádně promyšlené. Zploštělá strana baňky slouží jako podstavec, ale chce to trochu umu, když naléváte – kruhový otvor je přece jen zkosený. Pak už zbývá jen opatrně chopit se nožky, vyrovnat hladinu, aby nevytekla, a pomalu nastavit spodní hranu okraje k ústům – a kupodivu i k nosu. Seříznutá baňka tvoří dokonalý čichací přístroj, aroma nikudy neuniká a stoupá přímo do nosu. Zážitek z uvolňujících se par je naprostý. Horší je to už s přiťukáváním. Stačí silnější náraz a tekutina vyšplouchne na košili.

Jinak sklenička je poměrně univerzální, dá se v ní servírovat amuse bouche i třeba zmrzlina při zahradní párty. Také vám revoluční sklenice od Baccaratu, o které jsme psali nedávno, najednou přijde nudná?