First Class Silvestr – díl 1: Svátky po celý měsíc v Hilton Prague Old Town

SILVESTROVSKÉ DOPORUČENÍ Č. 1: Nevím, jak Vy, já letos na Silvestra u televize sedět nechci. Je fajn bilancovat rok, ale na obrazovce, vezmu-li si TV program, tak nic nového, bilancují celých uplynulých 50 let. Všechny estrády, šarády už znám z paměti. Přesto chci prima společnost, dobré jídlo a pití, vkusné prostředí. Chcete-li do Nového roku vstoupit na úrovni, právě pro Vás mapujeme nabídku špičkových hotelů a restaurací. Každý den nabídneme jeden podnik, jehož koncept a menu se nám líbí. Jestli zaujmou i Vás, neovlivníme. První z tipů dá oslavě asijskou příchuť.

Protože máme rádi Vánoce, zaujal nás Hilton Prague Old Town, hotel v závětří Náměstí Republiky, který má svátky tak nějak celý měsíc. Každou neděli, už od 2. prosince, nabízí Adventní brunch. Vždy od 12.30 do 15 hodin za 990 Kč na osobu. Tedy zbývá ještě 16. a 23. prosinec. Výhodou brunchů je, že k bohatým rautovým stolům můžete vzít i děti. Lépe si vyberou než z jídelního lístku, zvolí si i porci a Vy nevyhazujete peníze za jídlo, kterému v menu nerozumějí a poté se nad talířem ofrňují. Brunch je užitečný i proto, že si „očicháte“ a ochutnáte pokrmy připravené z kvalitních čerstvých ingrediencí indonéského šéfkuchaře Ari Munandara (viz foto níže). Děti se mohou těšit na Santa Clause i hezké dárečky. Hilton umí pracovat s dětmi, ať už jde o novější Hilton Prague Old Town, nebo nedaleký Hilton Prague.

Počínaje zítřkem se v hotelové restauraci Zinc rozbíhá Sváteční menu. Tématické à la carte menu se snoubením vín se týká obědů i večeří a běží až do 30. prosince. Tedy i přes vánoční svátky. Tradiční brunche na Boží hod (25. prosince) i Štěpána (26. prosince) probíhají od 12.30 do 15 hodin za shodnou cenu 1090 Kč na osobu. Ve stejném čase a za stejnou cenu se koná i novoroční brunch 1. ledna. Všechny brunche zahrnují neomezenou konzumaci tématických specialit z rautu, přípitek, nealkoholické nápoje, tuzemské víno, točené pivo, živou hudbu a hlídaný dětský koutek. Děti do 10 let mají vstup zdarma, od 10 do 12 let platí polovic. A hlavně: parkování je v ceně. A jaký bude Silvestr? Ve stylu Black & White. Stejný je i dress code: černá a bílá, elegantní a chic! Zajímavé je, že Silvestr bude ve dvou vlnách.

Hlavní začíná už v 19 hodin. Ve stylové art deco restauraci Zinc bude šestichodové gurmánské menu doplněno o vybrané nápoje. Živý jazz a swing zpestří taneční vystoupení a o půlnoci se změní v DJ party. V ceně (4850 Kč na osobu) je sklenice prosecca a kanapky, večeře, káva a čaj, neomezená konzumace nejen vybraného vína a piva, ale také whisky, vodky a ginu, pak i půlnoční přípitek šampaňským.

Kdo přijde k oslavě později, má od 21 h vyhrazené místo v Zinc lounge & baru. Za částku 3050 Kč na hlavu si host užije tříchodové party menu, uvítací přípitek, čaj či kávu, volnou konzumaci vybraného vína, piva, whisky, vodky a ginu, jazzovou a swingovou hudbu v pozadí a DJ party po půlnoci. Rezervace na tel. 221 822 100.

Petr Casanova