Připravte se na party roku, Bacardi oslavuje 150. výročí!

Jste abstinenti? Pak 4. února raději nevycházejte ven. Zabedněte se doma a doufejte, že rozjásaný dav váš dům mine. Jinak možná započne vaše kariéra bezdomovce. Čím to, ptáte se? Vysvětlení je prosté. 4. února 1862 Don Facundo Bacardi Masso založil podnik, který se zakrátko stal největším soukromým lihovarem na světě. Na letošek tak připadá již 150. výročí vzniku značky Bacardi, což firma oslavuje limitovanou sérií exkluzivního rumu. Do celého světa se dostane 400 lahví, každá přitom váš účet odlehčí o 2000 USD (38 000 Kč). Nad tím se však vůbec nepohoršujte a plaťte, dokud to jde. Garantujeme vám, že v den oslav nebude na pultech prodejen jediná láhev!


Zajímá vás rozdíl mezi limitovanou edicí a běžným rumem Bacardi, který v obchodech stojí okolo tří set korun? V prvé řadě je to barva, na které se podílí výběr sudů. Rum s názvem Ron Bacardi de Maestros Vintage MMXII totiž nejprve zrál 20 let v barelech z amerického dubu, než byl přelit do sudů od koňaku. Ty jsou přitom více než 60 let staré, čímž do sebe nasály odér i některé vlastnosti původního likéru. Nyní jsou samozřejmě smíchané se samotným rumem, na svět se tak dostala výjimečná chuť. Do prodeje navíc 43procentní rum Bacardi míří v ručně vyráběných křišťálových dekantérech o objemu 500 ml, kterým společnost dělá oválná krabice potažená kůží.


Samotné oslavy výročí značky tím však rozhodně nekončí. Bacardi plánuje sérii speciálních party a výstav, od března pak na kanálu National Geographic poběží dokumenty o výrobě rumu. Mimo to se připravují další limitované edice, které se objeví v průběhu roku. Naučíte se do té doby něco o rumu? Nebo vám ke štěstí stačí panák Bacardi, kola, trocha ledu a limetka?