Panák na Zemana a Schwarzenberga: Soutěž o 3 láhve

Tak máme za sebou první kolo prezidentské volby. Na jejím konci Miloš Zeman předváděl aligátora a Karel Schwarzenberg zpíval českou hymnu. To chce panáka!

A co oni – myslíte, že úspěch slavili alkoholem? Zeman prý přestal pít becherovku před sedmi lety. Schwarzenberg byl milovníkem irské whiskey, ale ze zdravotních důvodů pije jen bílé suché víno. Ke sklenkám kvalitního destilátu si jedině čichají. Kdybychom jim chtěli přilepšit, odkud by mohli vyčichat nejzajímavější vůni?

Havana Club Añejo 3 Años jako jediný bílý rum obstojí v tzv. testu vysušené sklenkypoužívaného při posuzování tzv. stařených rumů. Spočívá v posouzení délky doznívání aromatu ve sklence poté, co byla vypita. Není divu. Tento autentický kubánský rum zraje nejméně tři roky v sudech z bílého dubu, které jsou vybrány muži zvanými maestros roneros pro nejslibnější potenciál rozvinout v destilátu kýžené aroma květin, cukrové třtiny, bylin a citrusových plodů. Za barovými pulty se vystřídaly již tři generace barmanů a tato značka celých šedesát let stále zůstává. Osm variant rumu představuje škálu, která sahá od vodojasného Havana Club Añejo Blanco až po mimořádný Havana Club Máximo Extra Añejo s obsahem až stoletých zásob rumu, které jsou na ostrově Kuba k dispozici.

Jako odměnu pro čtenáře, kteří uspějí v naší soutěži, jsme připravili láhve tohoto rumu Havana Club Añejo 3 Años. Ostatně José Pablo Navarro, Havana Club Primer Maestro Ronero, naši volbu ocenil: „Havana Club Añejo 3 Años je lehký a suchý rum se stálou chutí a aromatem, ideální jako čistý drink, nebo pro přípravu luxusního Daiquirí. Je pro mě obtížné představit si, že by mohl existovat jiný tříletý rum se srovnatelnou intenzitou vlastností a komplexním aromatem a chutí.“ 

Jak asi tušíte, otázky budou spojeny s Kubou a hrdiny víkendu Zemanem a Schwarzenbergem. Tříletý rum si žádá zodpovědět správně 3 otázky:

1. Který z obou kandidátů na prezidenta ČR navštívil vícekrát Kubu?

2. Který z nich má raději rum?

3. Jak se nazývají tito dva nejbohatší Kubánci a na čem vydělávají?

Jako nápověda vám poslouží také portál FirstClass.cz. Odpovědi posílejte na casanova@firstclass.cz. První tři soutěžící, kteří správně zodpoví všechny tři otázky, převezmou každý svou láhev Havana Club Añejo 3 Años.

Podmínkou účasti v soutěži bylo přihlášení se osoby na Facebooku. Jeden soutěžící může vyhrát pouze jednu láhev. Počítá se první zaslaná odpověď téhož účastníka.

-cas-