Chcete domácí pivovar, který stojí tolik, co 5 piv denně po dobu 17 let?

Tak firma Hammacher nám opět úřaduje. Z její novinky by navíc kovaní Češi mohli mít velkou radost. Jedná se o domácí pivovar, v němž si můžete vařit pivo až do aleluja. Obavy nemusíte mít ani z kvality. Veškeré technologie pocházejí ze skutečných pivovarů, jen byly zmenšeny. Použita byla nerezová ocel, zadost tak bylo učiněno i hygieně. Snad jen s cenou 45 000 USD (922 500 Kč) bude trochu problém. Pokud byste ji přepočetli na 5 piv denně po 30 korunách, můžete nonstop popíjet 6150 dní. Tedy necelých 17 let!

Je tedy jasné, že ne každému se domácí pivovar zavděčí. Zvláště když jsme doposud mluvili pouze o pořizovací ceně. Připočíst k tomu musíte také další náklady potřebné na samotnou výrobu zlatého moku. Tedy chmel, vodu a energii. Navíc je potřeba dokoupit ještě plnící zařízení, pokud se chcete před známými chlubit lahvemi s vlastním pivem a etiketou.

Počítáme však s tím, že opravdového Čecha s naditou peněženkou by domácí pivovar mohl zlákat. Zvláště v dnešní době, kdy většina osobností vsází spíše na vlastní víno. Pivo se svým obrázkem ale můžete mít pouze vy. Obsluha není vůbec náročná. Stačí jen pivovar připojit k tekoucí vodě a napájení a pak na dotekovém displeji naťukat ten správný program. Následně se rozjede celý proces: voda se ohřívá v prvním tanku, aby při správné teplotě přecirkulovala do druhého. Zde se již extrahuje cukr z pšenice. Jakmile dojde ke smíchání, putuje směs do třetího tanku, kde musíte zasáhnout a přidat dle vybraného receptu ten správný druh a množství chmele. Poté přichází na řadu chlazení a přečerpání do posledního tanku, kde vám řídicí jednotka oznámí, že nastal čas na přidání kvasnic. Tak, máte hotovo a pivní slavnosti mohou vypuknout!