V privátních kabinkách až na Mauricius. Z Dubaje letěla první A380

- Reklama -

Na mezinárodním letišti Sir Seewoosagur Ramgoolam rámusí salvy vodního děla. Mauricius slaví 45 let nezávislosti a to, co přilétá, bere domorodcům dech. Letecká společnost Emirates poprvé v perle Indického oceánu sedá s největším dopravním letadlem světa. Je dusno, 25 stupňů, a Airbus A380, zmožený šestiapůlhodinovým letem, vděčně oceňuje osvěžení – křest sprchou. Tolik šampaňského holt nemají.

Pokud nezůstane jen u jednorázového inauguračního letu, resultuje z toho dobrá zpráva pro náročné klienty z Česka a Slovenska. S Emirates z Prahy do Dubaje se rozkoukají v běžné první třídě, ale následně z Dubaje na Mauricius už mohou letět v „garsonkách“, jak se přezdívá uzavíratelným kabinkám s veškerým soukromím.

Dvoupodlažní obr (větším vzdušným plavidlem v historii byl jen nákladní Antonov, hydroplán Hercules a vzducholoď Hindenburg) postavil do pozoru celý Mauricius. Na letišti pěkně v řadě zdravili ředitel civilního letectví, generální ředitel letiště i generální ředitel aerolinky Air Mauritius. Tim Clark, prezident Emirates, který byl přímo na palubě, dokonce vpustil dovnitř 150 výrostků, kteří se chtěli zabořit do pořádných sedadel a zkusit si palubní zábavní systém. I když stroj zůstal na zemi.

Emirates Airline létá na Mauricius dvakrát denně, doposud s Boeingem 777-300. Airbus A380 má kromě 14 garsonek na palubě také lázně a salon s barem. Dobře jsou na tom i pasažéři business class. Sedí na lie-flat sedadlech, které lze sklopit do úrovně lůžka, navíc se mohou projít do společného salonu s nápoji a kanapkami. Let jim uběhne lépe než 427 osobám v ekonomické třídě, kterým dlouhou cestu zkracují alespoň filmy, hra a internet, který je k dispozici ve všech třech třídách.

Možná vypadá úsměvně, jak vděční Mauricijci dokonce namalovali obraz dosedající třistaosmdesátky. Bohužel do Prahy žádný takový prestižní stroj nelétá. Naposledy tady přistála arabská princezna na nákupy největším Boeingem – psali jsme zde.

-cas-