Kellnerův partner přepálil na Maledivách cenu, jeho první hotel patří k nejdražším

- Reklama -

Společník nejbohatšího Čecha Jiří Šmejc, kterého Petr Kellner vyplatil téměř 12 miliardami korun z obchodního podílu v PPF, si „za několik miliard“ dopřál hotelový resort Velaa na Maledivách. Nachází se 45 minut od hlavního mezinárodního letiště na Malé, na vlastním ostrově Fashivelavaru, kam se přeletí hydroplánem. Udivují ceny. Až 600 000 Kč za jednu noc je opravdu dost i v tak drahém regionu. Šmejc bude muset buď velmi dobře marketingově komunikovat, nebo ho čeká blamáž.

Jedny z nejzkušenějších a vyhlášených resortů nejen na Maledivách – One & Only, St. Regis, Four Seasons, možná ani umělý ostrov Reethi Rah nenasadily laťku tak vysoko. Šmejc je musí přejet ještě lepšími službami, což se zdá sci-fi – vzhledem k jeho nezkušenosti s hotelnictvím. Nejspíš je z minulosti zvyklý vítězit.

Dvaačtyřicetiletý absolvent Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze na ostrově, tvarově se podobajícím želvě (odtud název Velaa), nenabízí nic nestandardního. Hosté si mohou vybrat mezi vodními a plážovými vilami. Z vodních se sestupuje přímo do oceánu, plážové jsou vhodnější pro pobyt s malými dětmi – nemusíte se bát, že v nestřežené chvíli spadnou z terasy a utopí se. Největší vnitřní výměra vily je 210 metrů čtverečních, terasy se zahradou mají až 290 metrů čtverečních. Všechny vily mají vlastní bazén, největší – plavecký – má 60 metrů čtverečních.

Takto vypadá layout kategorie Deluxe Villa:

Klasikou je venkovní sprcha (ve schématu zcela nahoře). Vchází se středem vily, vlevo je koupelna a atrium, vpravo z chodby do ložnice s výstupem na terasu a k bazénu. Samostatně stojí odpočinkový altánek (Lounge) a u bazény je možnost venkovního posezení a stolování zajištěného osobním sluhou. Výhled je na oceán.

A takhle to vypadá v reálu:

Ozdobou interiéru je pečlivě vybraný design. Host si bude více připadat jako v showroomu. Otázkou je, bude to dostatečné vysvětlení extrémně vysoké ceny?

V každém případě je nutné Šmejce ocenit. Mnozí stavebníci jsou rádi, když mají pod dohledem stavební firmy pracující za jejich zády. A pouštět se do takového díla dlouhých dvanáct hodin letu z Evropy – to je odvaha. Na atolu Noonu vyrostl, při Šmejcově náročnosti, zajisté kvalitní resort, s restaurací i spa (na snímku), ale cena (navíc zaváděcí) je dost přes hranu. Buď Šmejc spěchá na návratnost, nebo právě výlučnost, exkluzivita jen pro hrstku vyvolených, je jeho obchodní strategií.

Přinejhorším, když klienti upřednostní jiné, levnější resorty (celkem Maledivy tvoří 1192 ostrovů), si Jiří Šmejc zařídil pěkný soukromý ostrov. Na Malé doletí svým Gulfstreamem G550 a zbytek už hydroplánem. Jsme zvědavi, jak se mu povede.

Petr Casanova

Foto: Velaa