Paříž otevřela písečné pláže s výhledem na Eiffelovku

- Reklama -

EXKLUZIVNĚ Z PAŘÍŽE. Městské pláže dnes nabízí leckteré město, ale jen Paříž tak činí s nonšalantností sobě vlastní. Desáté výročí této atrakce oslavila dáma nad Seinou s patřičnou grácií a velkorysostí. Aby svým obyvatelům nabídla prvotřídní výhled, neváhala pařížská radnice uzavřít hlavní tah městem. Za odvážný krok byli Pařížané odměněni atmosférou umocněnou výhledem na Notre Dame či Louvre. „Les chemins de la plage“ se tak táhnou přímo na nábřeží v úplném historickém centru města, kde vytváří několikakilometrové plážové korzo.

Samotná příprava nebyla snadná. Nákladní lodě přivezly více než 5000 tun písku proti proudu Seiny, nákladní automobily desítky vzrostlých několikametrových palem. Omezena je říční doprava, aby se nad pláží udržoval stále čerstvý vzduch.

Pařížské pláže jsou rozmístěny na třech místech – dvě vlnité duny se linou podél řeky a jedna je umístěná přímo před slavnou pařížskou radnicí. Plážový komplex nabízí lehátka, slunečníky, všudypřítomné prodejce věhlasné pařížské zmrzliny, míchané drinky, restaurace s mořskými specialitami, travnaté plochy, dřevěné terasy s možností tance, pod mostem příjemně stíněné stoly s mini fotbalem či hřiště na pétanque, které vidíte na následující fotografii.

První Pařížané přicházejí na pláž již okolo osmé hodiny ranní a poslední odcházejí dávno po půlnoci, kdy zde probíhá pestrý hudební program. V Seině se zchladit nemohou. Zákaz koupání hlídá říční policie, která je na místě za pár vteřin. Absenci moře tak musí Pařížané řešit po svém: vodními aktivitami v podobě výuky jízdy na kajacích, pramicích či šlapadlech, jakož i využitím sprch, které jsou umístěny v tropických pralesech, které pro pláž navrhli místní zahradní architekti.

A to není vše, neboť program nabízí nesčetný počet koncertů, videoprojekcí či přímý přenos z Olympijských her, to vše pod širým nebem v moderních a zároveň pohodlných lehacích pytlích nizozemské designové značky Fatboy, které jsou v areálu volně k užití.

Paříž tak opět prokázala, že v aktivitách, které obyvatelům zpříjemňují život, je zase o krok napřed. A to především díky exkluzivnímu designu a prvotřídnímu vybavení celé pláže.

Zuzana Sekorová, autorka je zpravodajkou FC z Paříže