Dubaj v pohodlí? Odbavte se jako šejk

- Reklama -

Dubaj, to jsou nákupy, relax a pohodlí. Ale až poté, co absolvujete někdy vyčerpávající příletový obřad. Toto martyrium přitom není nezbytné. Bez ohledu na to, že přiletíte linkou, můžete využít výjimečnou službu, jakou jinak čerpá pasažér privátního jetu, a ušetříte tím nervy i čas.

Standardně dubajské letiště nabízí službu Marhaba. Ta znamená průchod se zrychleným odbavením a imigračními formalitami. Stále ale zabírá mnoho času. Někdy dokonce více, než když si tuto službu vůbec neobjednáte – zejména patříte-li do početnější skupiny těch, kteří ji po příletu využívají. Dubajským letištěm se pak nesou nadávky, ale jen proto, že cestující neví o možné existenci “Al Majlis”. Tento nadstandardní servis je naprosto běžný pro klienty privátního jetu.

Al Majlis pro cestující linkovými lety

Jak jsme však zjistili, i pasažér linkového letu k němu má přístup – byť za příplatek. Po příletu služba probíhá tak, že jste bezprostředně od schůdků letadla převezeni limuzínou nebo mikrobusem do Al Majlis Lounge. Posedíte u kávy a snacku, zatímco odbavení za vás vyřídí stevard. Zároveň vám i přiveze zavazadla. Vyhnete se tak hektické atmosféře a formality vykonáte zcela mimo exponovaný terminál.

Kolik zaplatíte?

Jednosměrné využití Al Majlis stojí cca 10 000 Kč/osoba, rodina bývá v součtu zvýhodněna. FCT službu, kterou lze využít i při odletu, jednoznačně doporučuje. Vždyť ačkoli přiletíte s linkou, čerpáte servis odpovídající privátnímu cestování! Cestujete z Dubaje nebo do Dubaje a potřebujete více informací? Rádi vám kdykoli poradíme, jak si službu rezervovat, ať letíte linkovým letadlem, nebo privátním jetem. Volejte First Class Concierge, tel.: +420 728 555 666.

Kuloární info

Společnost Emirates, která od 1. července 2010 provozuje každodenní lety z Prahy do Dubaje a zpět, je natolik spokojena s úrovní klientely i obchodními čísly, že se chystá zvednout stropní nabídku. Nejvyšší nebude jen Business Class. Náročný klient bude moci usednout i do First Class! Během půl roku až roku totiž Emirates nasadí do české metropole místo staršího Airbusu A330-200 větší Boeing 777. Možnost nejvyššího komfortu při dlouhých cestách (odlety z Prahy 15.50, přílety do Dubaje 00.35, zpět pak odlet v 10.30, přílet do Prahy 14.00) rozhodně nebude k zahození.

- Reklama -