Paul Allen prodává výhodně svůj soukromý ostrov: 192 Kč za metr čtvereční!

- Reklama -

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Paul Allen je možná úspěšný v softwarových technologiích, ale v nemovitostech si to příliš spočítat neumí. Jak jsme zjistili, aktuálně nabízí k prodeji svůj soukromý ostrov poblíž břehů Washingtonu – ten, který koupil v roce 1992 s plány postavit zde prázdninové sídlo. Nakonec ale prázdninové sídlo postavil na Lopez Island a vlastní ostrov, pojmenovaný Allan Island, tak vyšel vniveč.

Allen v roce 1992 koupil ostrov s touhou mít soukromí, nebýt obtěžován a přitom být v dobré dostupnosti americkému pobřeží. Z pevniny mohl hravě doletět a přistát na ostrovním airstripu, který si zřídil tak jako dok, přírodní pláže a srubový dům. Zdálo se, že na Allan Islandu opravdu najde klid. Ostrov se rozprostírá na 118 hektarech. Nakonec se však Allen rozhodl pro větší prostor. Zakoupil 156 hektarů pozemku na Lopez Island. A Allan Islandu se nyní zbavuje.

Allan Island má výhodu nejen v dopravní dostupnosti, ale také jako investice. Na soukromém ostrově je 44 stavebních parcel. Pro majitele, který bude chtít ostrov využívat pro svou potřebu a soukromí, to však již tak atraktivní není – rozprodejem by přišel o to hlavní, čím ostrovy přitahují: přišel by o samotu.

Paul Allen již nabízel Allan Island k prodeji v roce 2005 za 25 milionů USD. V období globální hospodářské krize stáhl ostrov z nabídky. Nyní jej vrátil do prodeje a požaduje už jen 13,5 milionu USD, tedy 230 milionů Kč. V holém přepočtu se tak prodává metr čtvereční za 192 Kč. A to není úplně zlé…

Zájemcům z řad předplatitelů tištěného titulu First Class Traveller zprostředkuje prohlídku reality a případnou koupi First Class Concierge, kontakty jsou v časopise.

Magazín First Class Traveller je určen pouze pro čtenáře z řad UNWHI a WNHI klientely, kteří prokážou adekvátní bonitu. Předplatné je restriktivní, stejně jako inzertní možnosti. Zájemce o inzerci musí prokázat, že je kvalitou svých služeb a produktů jednoznačně atraktivní a přínosný pro čtenáře. First Class Traveller je znám svou velmi drahou inzercí, která není pro každého. Tím jsou předplatitelé chráněni před ataky podřadných značek.