Sofitel Legend The Grand Amsterdam, první evropský hotel Legend je otevřen

Řetězec Sofitel otevřel svůj první evropský hotel nové značky Legend, a to v Amsterdamu. Společnost vlastněná Francouzi tak pokřtila celým názvem Sofitel Legend The Grand Amsterdam Hotel, renovace trvala dva roky. Původně šlo o hotel Amstel, provozovaný sítí InterContinental. Značka Legend slibuje ultramoderně navržené hostinské pokoje a suity, které se mísí s tradicemi. Ostatně právě zde se konala svatba nizozemské královny Beatrix. Výraz ultramoderní v praxi znamená, že pokoje jsou vybaveny kávovary Nespresso a dešťovými sprchami. Celkem je v hotelu 177 takových pokojů, zatímco 52 suitů nabízí navíc BOSE audio systems a služby butlera.

Gurmány potěší, že Sofitel Legend The Grand Amsterdam Hotel nabízí první skutečně mořský bar, který bude servírovat ústřice, carpaccio, tartary, humry a jiné mořské plody na různé způsoby. V jeho šlépějích půjde specialista na dary moře, restaurant Bridges. Další dva bary budou nabízet kvalitní šampaňské, nechybí ani tradiční pub s točeným pivem.

I když je hotel přímo na zajímavé pěší zóně a v dosahu cyklistických tras v Amsterdamu, uvnitř hotelu jsou k dispozici sportovní aktivity v high-tech fitness centru se dvěma spa vanami, hammam a vnitřním vyhřívaným bazénem.

Sofitel Legend The Grand Amsterdam je druhým hotelem s názvem Legend. Následuje Le Metropole Hanoi ve Vietnamu. Další reality procházejí renovacemi a budou otevřeny v blízké budoucnosti. Půjde o hotely Old Cataract Assouan, Cecil Alexandria a Winter Palace Luxor v Egyptě, Santa Clara v Kolumbii a Fez Palais Jamai v Maroku.

Pobyt v hotelu Sofitel Legend The Grand Amsterdam vám kdykoli zařídí First Class Concierge, kontakt mají k dispozici všichni předplatitelé tištěného magazínu.