Šmejc má na Maledivách konkurenci, Poláci postaví vodní hotel

- Reklama -

Bývalý společník nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a hlava Home Creditu, Jiří Šmejc, prodal 5% podíl v PPF Group za 458 milionů eur a nyní dokončuje svůj ambiciózní projekt, výstavbu luxusního hotelu na Maledivách (časopis FC psal už před rokem). Ze Středoevropanů mu ovšem přibyla konkurence. Polští investoři a developeři budou v Indickém oceánu stavět také, a to hotel, z něhož se tají dech.

Hotel s názvem Water Discus, který vypadá jako návštěva ze Star Treku, dostal požehnání od maledivského ministerstva cestovního ruchu. Vyroste na ostrově Kuredhivaru a nabídne to, co na Maledivách vůbec není zvykem: výhled z výšky.

Souostroví je známo nejnižší nadmořskou výškou nejvyššího bodu svého území. Ptáte se, kolik? 2,4 metru nad mořem! Ano, na Maledivách nejsou žádné kopce a stereotypní rovina, v příkrém kontrastu se Seychelami nebo Mauriciem, přece jen při zdlouhavém pobytu nudí. Poláci tak vyzvednou hosty do výšky až 7 metrů, a to v restauraci. To je ten střední obelisk, obkroužený dvěma pásky skleněných oken.

Pozor, budova nebude na souši, nýbrž na pěti pilotech zapuštěných do mořského dna. Restaurace není nejvýše pozicovaným místem. Využity jsou i vršky disků.

Kolem centrální panoramatické budovy jsou uchyceny tři. V nejníže položeném disku (zcela vpravo) jsou osvětlené spa (lázně), ve druhém (v pozadí) bude fitness a slunit se bude možné na největší ploše – s tropickou zahradou, částečně krytým kruhovým bazénem s mořskou vodou a přemostěním k lehátkům. Ze třetího disku (vlevo) je helipad – transfer hostů vrtulníkem bude alternativou k přepravě lodí.

Hotel bude mít aktivity také na břehu, s pevninou bude spojen dřevěným molem, ale exkluzivní ubytovací kapacity jsou ve vodní budově. Sjeďme výtahem dolů…

Podmořské podlaží nabídne 21 pokojů. Televize není potřeba, „velkoplošné“ plátno nahrazuje skleněná stěna s výhledem na korálové dno zdejšího čistého oceánu.

Chodbou bude umožněn přístup k potápěčskému centru, které bude disponovat i dekompresní komorou a třímístnými ponorkami pro hlubokomořské nadšence. Na břehu je možné využít motorové čluny, vodní lyže a zábavní podvodní skútry.

-cas-