Ochutnávka z toulek po Malajsii: Uhodnete, kolik stojí nejdražší dům v Singapuru?

Kdo na FirstClass.cz četl rozhovor s 90letým Robertem Kuokem, možná si vybaví proroctví tohoto nejbohatšího muže jihovýchodní Asie: „Budoucnost je v Malajsii.“ Aktuální majitel 16,7 miliardy dolarů tvrdí, že Malajsie bude novou Čínou a Indií z hlediska přitažlivosti zahraničních investic a ekonomického růstu. Nažhavil nás.

Nasedli jsme na Emirates, konkrétně na Boeing 777-300 z Prahy a Airbus A380 z Dubaje, a navštívili nejen Kuala Lumpur, hlavní město Malajsie, ale i gastronomickou metropoli Penang, malajsijskou část ostrova Borneo, džungli lovců lebek Sarawak a přírodní ráj Langkawi – kompletní dojmy zpracováváme na více než 20 stran nového vydání FC. Níže je jeden z hotelů, který jsme navštívili – ponořený v džungli u jedné z nejkrásnějších pláží, jaké jsme kdy viděli. A to jsme jich viděli hodně. Žijí tu s opicemi.

Kuok měl pravdu. Stále ještě neobjevená destinace, kde je levněji než na Seychelách, Maledivách, Mauriciu i v sousedním Thajsku, nabízí výjimečnou ryzí Asii, bez velké komerce. Přistát se dá nejen přímo v Kuala Lumpuru, ale i v Singapuru (pokud letíte z Frankfurtu či Mnichova se Singapore Airlines, nejlepší aerolinkou světa s garsonkami v první třídě). Posíláme momentku ze Singapuru, která vypovídá o zdejší životní úrovni:

Tento domeček je na prodej. Leží na pozemku 7900 čtverečních metrů. Má dvě patra, plavecký bazén, tenisový kurt. Hned vedle je městská Botanická zahrada (takže oblast podobná pražské Tróji), zároveň jde o diplomatickou čtvrť (poblíž je ruské, japonské a o kousek dál britské velvyslanectví, takže oblast podobná pražským Dejvicím) a co by kamenem dohodil je hlavní nákupní třída Orchard Road (něco jako pražské Příkopy).

Kolik myslíte, že stojí?

Určitě jste prohádali. V přepočtu 4,8 miliardy českých korun!

Tento nejdražší dům v Singapuru, na adrese Nassim Road 33, prodává Cheng Wai Keung, majitel hongkongského developera Wing Tai Holdings. Jezdil sem na dovolené. Cena v amerických dolarech 242 milionů.

Příští FC, jehož součástí bude i rozhovor s nejbohatším Asiatem Li Ka-šingem, mohou předplatitelé očekávat koncem května. Aktuálního vydání s nejbohatším mužem světa Carlosem Slimem Helú na obálce zbývá už jen 190 výtisků.

Petr Casanova