Bulgari Hotel, londýnský unikát, bude od dubna prodávat i byty

- Reklama -

Kroutíme hlavou. To nemůže být pravda. Londýn hlásí po dlouhých čtyřiceti letech nový luxusní hotel v centru. Tedy od základu nově postavený. Bulgari Hotel, který se chystá otevřít v dubnu, prozřetelně před zahájením letních olympijských her a královniným výročím (60 let od korunovace), vyrostl v exkluzivní části Knightsbridge. Postavit zgruntu nový hotel na tak zlaté adrese chtělo zjevně velkou dávku diplomacie.

Bulgari Hotel řídí řetězec Bvlgari Hotels & Resorts, společný podnik italské klenotnické značky Bulgari (od minulého roku spadá do skupiny Louis Vouitton Moet Hennessy) a hotelové společnosti Marriott International. Bulgari Hotels & Resorts již operuje resorty v italském Miláně a na Bali.

Londýnský Bulgari není zajímavý ani tak nabídkou 85 pokojů a suitů (ačkoli 7 apartmánů Bulgari o velikosti přes 200 čtverečních metrů navrhovali Antonio Citterio a Patricia Viel & Partners, značky, které získaly břink již v ostatních hotelech Bulgari). Nás především zaujala nástavba, vyšší patra a zde připravené privátní rezidence k odkoupení. Stále zjišťujeme, zda tyto byty jsou nabízeny bez dalšího, nebo – jak provedl Patrik Tkáč u Kempinski River Parku v Bratislavě – zda rezident bude moci souběžně využívat hotelových služeb včetně donášky pokrmů a nápojů a pokojového servisu.

Kdybychom my měli volit a nemuseli se ohlížet na peníze, bereme nejlepší výhled ze 7. patra a nabízený penthouse. Společnost Christie’s International Real Estate, která tento produkt co nevidět nabídne, jeho výměru tají, ale podle našich neověřených zjištění má jít o 9260 čtverečních stop obývacího prostoru, což by znamenalo 860 čtverečních metrů. No, tak to už je průměrný stavební pozemek za Prahou! Ovšem s tím, že nesmíte zastavět zdaleka celý!

Zahrnout privátní rezidence do projektu hotelové budovy je chytrý tah. Bytů v čerstvých novostavbách v Londýně tolik není, tím méně v Knightsbridge. Bulgari Hotel si tak rozšíří portfolio výnosů, navíc nemusí pokoje prodávat, ale dlouhodobě pronajímat. Klientelu najde. Londýn je stále populárnějším cílem investorů z Ruska a Blízkého Východu, ačkoli Roman Abramovič své aktivity již poposunul směrem k jinému anglickému městu Manchesteru. Jeho podzemní rezidenci, resp. vizualizaci třísuterénního domu, zveřejníme v tištěném magazínu First Class (v prodeji od 11. 1. 2012 – s ohledem na limitovaný tištěný náklad doporučujeme on-line objednávku přes náš web. Zaplatíte stejnou cenu jako na stánku, koupit si můžete klidně jen toto jedno číslo, aniž byste se zavazovali k dlouhodobému předplatnému, pokud o něj nestojíte).