Nejexkluzivnější hotel světa najdete v Londýně. Určen je 2 osobám denně!

- Reklama -

Tak tady vám miliardové částky nepomohou. Ani protekce není možná. Pouze rychlost rozhoduje o tom, kdo se bude moci v následujícím roce ubytovat v nejexkluzivnějším hotelu světa. Důvodem přitom není cena pokoje, ale fakt, že v celém hotelu najdete pokoj jediný. Určen je dvěma osobám, celkově tak rezidenci zvanou A Room for London navštíví méně než 800 osob ročně!

Hotýlek je dílem studia David Kohn Architects, které spolupracovalo s umělkyní Fionou Banner. Vzorem se stala starodávná paroloď kapitána Josepha Conrada, který s ní dobýval tajuplná místa Konga. Nyní tato „loď“ dobývá segment hoteliérství. Vybavena je přitom poměrně střídmě. Návštěvníci uvnitř pokoje najdou postel, rozkládací gauč, mini koupelnu se záchodem, skříň a psací stůl.


Mnohem podstatnější je ovšem výhled na Temži a centrum Londýna, které můžete objevovat postupně. K tomu slouží červený závěs vedoucí podél celého pokoje, jednoduchým zatahováním tak britská metropole postupně vystupuje před vaše oči. Jen škoda, že magickou podívanou si můžete užít pouze jednu noc. V centru Londýna totiž bude hotel A Room for London fungovat do konce roku, poté jej firmy Artangel a Living Architekure přesunou na novou lokaci. I díky tomu byla druhá polovina letošního roku beznadějně vyprodána, slavné to není ani v nejbližších měsících. Zkusíte svoje štěstí?