Nejbohatší Francouz koupil další hotel, na oblíbeném ostrově českého MLM guru

- Reklama -

„Tři hodiny letu od Evropy nenajdete tak čisté pláže a moře, tak krásné výhledy a optimální počasí,“ rozplývala se Zdenka Buksová, manželka MLM guru a jednatele kosmetické firmy LR Health & Beauty Systems Aleše Buksy, když jsme je potkali na Svatém Bartoloměji. Ten sice není tři hodiny od Evropy, ale tři hodiny od Miami, kde Buksovi relaxují třikrát do roka. Karibský ostrov je malý, rozkládá se jen na 25 kilometrech čtverečních, nicméně turista má k dispozici vše, co potřebuje. Včetně přímořské nákupní promenády s butiky velkých značek, které nejsou zastoupeny ani v Pařížské – Praha je pro ně méně luxusní. Časopis FC se rozhodl přibližovat dovolené zajímavých Čechů, kteří se za svůj úspěch nestydí, ale o tom až později.

Pět minut od hororového letiště, jehož ranvej začíná hned za pláží a nalétávající letadlo skoro čechrá vlasy opalujících se návštěvníků, je hotel St Barth Isle de France. Do dneška byl majetkem společnosti AJ Capital Partners (Adventurous Journeys Capital Partners). Nyní přechází do vlastnictví nejbohatšího Francouze Bernarda Arnaulta, respektive největšího luxusního konglomerátu Louis Vuitton Moët Hennessy, jehož je Arnault majoritním akcionářem. Francouz má dobrý vkus.

Hotel na písečné Flamands Beach, kam mají přímý přístup majitelé některých vil, byl vyhlášen nejlepším hotelem v Atlantiku a Karibiku podle Condé Nast Travelleru i US News & World Reportu za rok 2013. Je obtížné se zde rozhodnout, zda raději preferovat volný výběh dětí na pláž, nebo nadhled z patra, tudíž výhled na oceán…

… v případě páru spojený například s koupáním v soukromé vířivce na terase…

LVMH je především sdružení módních značek, proto klade důraz na design. Ten je cítit odevšad, dobře působí i koupelny. Standardem jsou solitérní vany a mramor.

Arnault nerad sází na jednu kartu. V rámci LVMH rozšiřuje hotelové portfolio. Provozuje již „Bílý dům“ v St. Tropez, resort na Maledivách, Drake Site v New Yorku a Cheval Blanc v Paříži. Aktuálně Arnault podle našich informací obrací pozornost na Střední Východ a obhlíží vhodné hotely v Ománu a Egyptě.

Ale upřímně – Svatý Bartoloměj je jen jeden. A těžko hledá konkurenci…

„Je to pravda, Svatý Bartoloměj je skvělá adresa, Saint-Tropez uprostřed Karibiku. Snoubí vily v kopcích, divokou přírodu, poetické zálivy i skvostné pláže,“ říká nad oblíbenou polévkou, lobster bisque, Aleš Buksa, který jinak tráví čas v 31. patře miamského Trump Toweru a proskleněnými stěnami si užívá výhled na Atlantik.

Oblast Sunny Isles si zamiloval. Z vířivky má jako na talíři downtown i most, který se zvedá před loděmi. „Apartmán je s hotelovým servisem, pláž hned za recepcí. Miami pro nás sice představuje změnu a útěk z Česka, ale po čase nám začne chybět příroda, na kterou jsme zvyklí ze svého zámeckého sídla v Malenovicích. Proto si občas přeletíme sem, na St. Barth,“ pochvalují si manželé Buksovi, kteří si k pronájmu vybírají takové vily, z nichž mohou obdivovat zdejší sídla Rockefellerů, Rothschildů a Abramoviče – jeho byla koupena za nejvyšší cenu v historii ostrova.

Arnault prožívá silné akviziční léto. Nedávno koupil za 2 miliardy eur módní značku Loro Piana, velký rozhovor s jejími majiteli včetně snů, které si po životním dealu dopřejí, přinášíme, mimo jiného, v novém vydání časopisu FC – objednat lze zde.

Petr Casanova, St. Barth

Foto: St Barth Isle de France