Hotely nabízejí stále častěji dámské patro

Chce-li si žena odpočinout a vyhnout se obtěžujícím průhledným návrhům svůdníků, může to mít zejména v luxusním hotelu docela těžké. Čím dražší tarif, tím spíše muž hodlá dát najevo, že na ubytování má. A na pohoštění neznámé dámy tuplem. Proto není až tak překvapivé, že některé hotely zavádějí tzv. ladies-only patra – podlaží, na které nesmí muž a kde má žena svatý pokoj. Překvapivější je, že tuto praxi už nabízí také Four Seasons Hotel Riyadh, situovaný v saúdskoarabské metropoli a sídelním městě krále i vlády Rijádu. Že by to s postavením žen v arabském světě už nebylo až tak špatné?

Zdejšímu ženskému patru říkají Pearl Floor, Perlové patro. Zahrnuje 20 pokojů a 2 apartmá typu executive. Nachází se sice až na 48. patře, ale služby začínají už na recepci, kde funguje expresní check-in. Žena nečeká a ihned obdrží butlerku, která jí je po celý pobyt k dispozici. Ano, butlerku – na patro totiž nemá přístup ani pánská obsluha. Jak ale dámskému patru rozumět správně? Ženy pochopitelně mohou bydlet v jakémkoli jiném patře, ale pokud hledají specifické pohodlí, klid a bezpečně uniknout před muži, je to patro přímo pro ně stvořené.

Pearl Floor je dámský svět. Pokoje s příjemným designem doplňuje obzvláště jemné čalounění a hebké ložní prádlo. Z nabídky televizních programů zmizely sportovní a burzovní, místo toho převládají zejména komerční módní kanály. Do koupelny je možné s předstihem objednat zvolenou kosmetiku. Dámy mají na pokoji bezplatný přístup k WiFi i drinkům. Rovněž je možné zařídit osobní nákup konkrétního zboží na pokoji – obchodník přijede s kompletní nabídkou například lodiček nebo šperků.

Na patře je fitness jen pro ženy a lázeňské služby spojené s pleťovými a tělovými procedurami. V saloncích se dá cvičit jóga, je zde kadeřník a aby žena své patro nemusela vůbec opouštět, pokrmy jsou podávané přímo na pokoj.

-cas-