Emirates chystá denní lety na thajský ostrov Phuket. Doporučujeme 3 nejlepší hotely v místě

Emirates potvrzují status jedné z nejrychleji rostoucích leteckých společností. Zatímco neúspěšné České aerolinie ruší let za letem, Emirates letos otevřou již patnáctou novou linku. 10. prosince zahájí každodenní linky na Phuket v Thajsku. Na tento největší thajský ostrov, ležící v Andamanském moři, se bude odlétat z Dubaje v 12:45 a na mezinárodním letišti ostrova Phuket přistane v 21:55. Zpáteční let bude odlétat z ostrova v 00:35 a na mezinárodní letiště v Dubaji přiletí v 04:35. Pro Čecha, odlétajícího z pražské Ruzyně, jsou to skvělé zprávy jenom napůl: z Prahy totiž přiletí do Dubaje asi hodinu po půlnoci, takže ho čeká téměř dvanáct hodin pobytu v destinaci. Naštěstí na letišti v Dubaji se i v noci výborně nakupuje, horší je to s únavou, ale dá se najmout krátkodobý hotel na odpočinek. Při zpátečním letu budeme čekat (nakupovat) opět, ale už kratší dobu. Pražský spoj odlétá z Dubaje po necelých šesti hodinách, v 10:20 tamního času.

Doposud bylo na Phuket hodně krkolomné spojení. Kdo létal s Emirates, musel z Prahy do Dubaje, z Dubaje nejprve do Bangkoku (čtyři lety denně) a teprve až návazným spojem na ostrov. Ale zvládnout se to dalo. Z Dubaje do Bangkoku byl totiž nasazen největší dopravní letoun, Airbus A380, který za ten zážitek stojí. Nyní z Dubaje na Phuket je určen menší Airbus A330-200, ale rovněž bude mít tři cestovatelské třídy. To znamená, že z Prahy až na Phuket, pokud chcete, můžete letět v první třídě (na snímku levnější a pro náročné dostačující business class).

Emirates má již vlastní cestovní kancelář, Emirates Holidays. Na ostrově Phuket nabízí výběr ze tří-, čtyř- a pětihvězdičkových hotelů. Navíc aerolinka vydala knihu Svět plný možností (A World of Choice), kde doporučuje zajímavosti ostrova od překrásných výhledů, vodopádů a písčitých pláží na západním pobřeží až po kulturní památky, jako je chrám Chalong nebo staré město Phuketu. To je jistě chvályhodné, nicméně my si dovolíme tento výběr ještě redukovat a na základě osobní zkušenosti z jarních inspekcí vybíráme jen tři hotely, které jsou podle FirstClass.cz opravdu TOP. A to v poměru ceny a nabízené hodnoty. V případě jakýchkoli dalších dotazů se, prosíme, obracejte na naši cestovatelskou First Class Concierge. Telefonní číslo je v časopise. A proč vlastně něco doporučujeme?

Phuket je plážová destinace, kde se více než jinde vyplatí následovat doporučení. Kdo Phuket kdy navštívil, uvědomuje si jeho rušnost. Jen výborně obeznámený návštěvník nezažije zklamání a deziluzi, které hrozí při výběru hotelu podle fotek na internetu. Bohužel některé hotely musejí více klamat pomocí počítačových retuší snímků, aby zakryly špínu a další průšvihy, kvůli nimž by jinak vůbec nezískaly hosty. Samozřejmě jiné je, že jejich přízeň ztratí po příjezdu, jakmile host pochopí, že pláž není zdaleka ideální. Vybíráme tedy hotely, kde neriskujete.

Banyan Tree Phuket: Doporučujeme golfistům

Banyan Tree je řetězec znám svým koloniálním konceptem. Na Phuketu jde o něco jiného, o kombinaci moderny a nezvyklého designu. Vždyť kde jinde můžete ze své ložnice hledět do všech stran prosklenými stěnami na mramorové podlaze, která jako by plavala na hladině. Zásadu „vidět a nebýt viděn“, zejména v případě citlivé ložnice, zajišťuje vysoká kamenná zeď, která obíhá celý pozemek hotelové vily. Brankou v ní je to kousek na pláž, jež má klidný, takřka privátní charakter. Hotel totiž stojí v laguně a mořské rameno se tu otáčí. S ohledem na solventní klientelu tu ovšem občas kazí celkový dojem thajská děvčata, která se tu volně nabízejí. Na druhou stranu, pánů je na pláži obvykle pomálu. Většina z nich využívá přiléhajícího 18jamkového golfového hřiště, které není technicky příliš náročné, nicméně ho ztěžují vodní plochy a vzrostlé palmy. Kdo hrál na Mauriciu, rád říká, že tam jsou lepší výhledy. Na Phuketu je přece jen více rovinatý terén.

Six Senses Yao Noi: Doporučujeme milovníkům přírody

V Phuketu nastoupíte na loď a po 25 minutách se ocitáte mimo civilizaci. Vilky se ztrácejí kdesi v kopci v husté zeleni, spa je dokonce v hloubi buše. Pohybujete se po dřevěných lávkách a visutých žebřících. Do otevřených masážních místností pronikají zvuky džungle, a když se ponoříte u okraje bazénu, dáváte se unášet nejkrásnějším obzorem v celém Thajsku. Z oceánu vystupují drobné ostrůvky, hůrky a lesíky, i z ložnice je máte jako na dlani. Před spaním vás jejich tajemno provokuje a nedá vám to, abyste si nepronajali člun a nenechali se dovézt na tyto neobydlené kóty s potápěčskou výbavou (jste-li aktivní) nebo s piknikovým košem.

Amanpuri: Doporučujeme vyznavačům opalování a koupání

Řetězec Aman proslul svým naturálně asijským konceptem a v tomto případě je vůbec nejdoporučovanější adresou Phuketu. Hotel s dvacetiletou tradicí má takové množství repeaters, tedy pravidelně se vracejících hostů, že potřebujete mít buď dobré kontakty, nebo silnou cestovní kancelář, aby na vás v sezoně vůbec zbyl pokoj. Převažují tu Britové, zejména starší manželské páry a rodiny s odrostlejšími potomky, kteří si již za ta léta navykli na koloniální styl. Starožitné prostředí s odérem dřevěné antikvy může zprvu působit těžce a vilky příliš tmavě, ale originální design je výrazně návykový a po pár dnech si již jinou dovolenou neumíte představit. Pozoruhodná je rovněž kombinace mimořádně krásné a čisté pláže (alespoň na poměry Phuketu) a ubytování v kopcích. Ano, na pláži nejsou žádné vilky. Výstup do kopce je odměněn nádherným výhledem na oceán, navíc stoupat nemusíte vícekrát než jednou denně. Přímo na pláži mají hosté veškerý servis, bar s občerstvením a lehátka. Pokud se rádi opaluje a koupete, neexistuje lepší místo. Jen pozor na správnou sezonu. Levnější cestovní kanceláře vás do Amanpuri klidně pošlou ve špatném období (jindy volnou kapacitu nemají, nota bene za nízkou cenu), kdy renomované cestovky dávají od hotelu ruce pryč. Voda je v těchto místech mimo sezonu divoká a nekoupatelná. Nejlepší sezona je tady bezpečně do května, potom doporučujeme volit tento hotel raději od v listopadu.

-sfc- s využitím First Class Concierge a prémiového titulu First Class Traveller