Trump prodá večery se svou rodinou. Za kartu

Ten člověk by prodal i svou rodinu, tvrdí jedni. Je génius, vytěží z minima maximum, říkají druzí. Ať má pravdu kdokoli, faktem je, že týden před otevřením druhého Trump Hotelu mimo území Spojených států, hotelu Trump Toronto, ohlásil Donald Trump zavedení nového věrnostního programu pro klienty svých hotelů, osobním průkazem bude obyčejná plastová kartička. The Trump Card Privilege má konkurovat podobným zvýhodněním, které již dlouhodobě nabízejí hotelové řetězce Ritz-Carlton a Fairmont. Donald má však za ušima. Nikdy se nesmíří jen s pozicí „toho dalšího“. Nabízí něco víc.

A nebyl by to Donald, aby ono „víc“ nespojil se svou maličkostí (v jeho ješitném případě spíše „velikostí“). Nejenže tedy držitelé karet budou mít samozřejmě levnější pokoje a pozdější check-out (nemusejí se odhlásit v poledne, ale třeba až navečer, pokud mají pozdní odlet), ale jednou za čas by měli mít možnost osobního setkání s Trumpovou rodinou, tedy s Donaldem, jeho ženou Melanií a synem Barronem Williamem. Jak Donald Trump naznačil, může jít například o privátní večeři ve čtyřech, kterou připraví Trumpův oblíbený šéfkuchař Jean-Georges Vongerichten, jedno golfové kolečko s Donaldem na Trump clubu nebo pobyt v členském klubu Trump Mar-a-Lago, kam Donald občas zajde na sklenku. Otázkou je, zda se developerský žralok až moc nepřeceňuje. Původně hodlal kandidovat proti Baracku Obamovi na amerického prezidenta, ale z kandidátek se nakonec stáhl (vysvětluje to v tištěném časopise First Class – v aktuálním vydání, které si můžete stále ještě objednat online na tomto webu). Skončí i věrnostní karta, ke které se můžete zaregistrovat i přes internet, fiaskem?

Donald si to nepřipouští. 31. ledna velkolepě otevře Trump Toronto, nejvyšší rezidenční mrakodrap v Kanadě, který v hotelové sekci nabídne 261 pokojů. Trump Toronto je atraktivním místem s ohledem k poloze. Blízko je budova Opery, přístav, Rogers Centre a Air Canada Centre. První mrakodrap, postavený Donaldem Trumpem mimo Spojené státy Americké, zahájil provoz loni v Panamě.