Baoase Curacao

- Reklama 4 -

Když se řekne Curacao, mnozí si vybaví sladký alkoholický drink zabarvený domodra. Zajímalo nás, proč je právě takový, a už chápeme. Okolí hotelových vil Baoase v Curacau je omýváno modrými vlnami, cítíte se sladce a jako alkohol mámí smysly krásné noční scenerie. Resort jako z reklamy, obávali jsme se podle fotografií. Jaký je ale ve skutečnosti? Curacao, největší z pěti ostrovů Nizozemských Antil v Karibiku, se nám pokusil dát odpověď, po které by si jeden dal panáka skutečného Curacaa!

Je těžké se tu domluvit. Oficiálním jazykem je holandština, a pokud domorodci ovládají něco jiného, pak místní nářečí papiamento. Na pomezí angličtiny a španělštiny se ale domluvíte ve velké části ostrova. Anebo rukama a nohama.

Stálá teplota 27 oC je ředěna vánkem z východu, zóna hurikánů jde mimo a ačkoli od listopadu do únoru se tu oficiálně mluví o deštivé sezoně, faktem jsou občasné přeháňky, které jen příjemně osvěžují jinak vytrvalý sluneční žár.

Na to, že se cítíte jako na konci světa, je tady překvapivě dobré spojení. Přímé. American Airlines a KLM sedají rovnou na letišti Hato, a to denně. U břehů kotví zaoceánské lodě flotil Royal Carribbean, jakož i Empress, Serenade, Grandeur, Adventure a Brilliance of the seas.

Překvapením je asijský akcept ve vilkách. Výhledy na moře jsou střídány ponořením do tropických zahrad – je vhodné si předem ujasnit priority. Tři Ocean vilky mají privátní vstup k infinity bazénu, Garden vilek je na výběr víc, a to dvou- i čtyřložnicových. Největší soukromí nabízí Master Villapod nezapamatovatelným názvem Bunga Sedap Malam, k níž patří unikátní soukromá jeskyně s jacuzzi, barem a karetním stolkem, zatímco dámy ocení alespoň vlastní „baby pláž“.

Písek se vtírá mezi prsty při cestě do romantických restaurací na pobřeží. Přes noc jemný písek příjemně chladne a za dne není tak rozpálený. Sestup do vody je pozvolný a lodě plující na obzoru jen dotvářejí zajímavý výhled. Troubením ani blízkou plavbou neobtěžují. Nicméně soukromí přece jen pocitově trochu narušují.

Zbývá lusknout na číšníka: „Tak jedno Curacao, ať tomu přijdu ještě více na chuť!“ Více na www.baoase.com

- Reklama 5 -