Hotelová vilka v moři, spí se pod vodou

Je pro Vás i soukromý ostrov příliš suchý a pevninský? Hm, pak musíte do Manta Resortu v Tanzánii. Přesněji, jste v teritoriu Tanzánie. S pevninou nic společného.

Pokud netrpíte mořskou nemocí, pak otevřete oči – takto vypadá Váš hotel.

Vlastně je to jen vilka. Kolébá se na Indickém oceánu. Zcela nahoře opalovací střecha s postelí a bazénem. Níže jídelní terasa na úrovni hladiny. A dole?

Ano, když chcete spát, musíte pod vodu. Ložnice, jako stvořená pro milovníky potápění, klesá až do hloubky 4 metrů a výhled na podmořský život zpříjemňuje noční osvětlení. (Pod)mořská hotelová vilka poblíž Pemba Islandu je dostupná nejlépe malým letadlem ze Zanzibaru. Provozovatel je švédský řetězec Genberg Underwater Hotels, který první podvodní nemovitost otevřel „doma“ – v jezeře poblíž Stockholmu v roce 2000. Noc v Manta Resortu začíná na 750 dolarech na osobu a noc. Přes 15 000 Kč je možná hodně, ale za ten zážitek to nejspíš stojí.

Další atraktivní cestovatelské příležitosti zejména pro náročné v Africe, která láká svou stále ještě málo poskvrněnou přírodou, přinášíme v novém vydání FC.

-cas-