Letiště v Curychu nejoblíbenější v Evropě

Letiště ve švýcarském Curychu se těší nejvyšší přízni cestovatelů v Evropě. Zhruba 90 procent klientů řeklo, že bylo buď spokojeno nebo velmi spokojeno s úrovní cestovního zážitku na Zurich International Airport. Hodnoceno bylo 16 letišť.

Na druhém místě (foto uprostřed) se ziskem 87 procent skončilo Paris Orly, menší z letišť ve francouzské metropoli, zatímco Schiphol v Amsterdamu (foto dole) bere třetí místo s 86 procenty.

Výrazně si pohoršila letiště Charles de Gaulle v Paříži a Heathrow v Londýně. Dopadla na osmém, resp. desátém místě. Nejhůře z hodnocených letišť dopadlo milánské letiště Malpensa, které získalo pozitivní referenci od 69 procent cestovatelů.

Dotázáno bylo více než 3700 pasažérů, řešila se úroveň zavazadlových služeb i spokojenost s odbavením na checkpointech.

Nejlépe ohledně parkování na letišti byla ohodnocena Kodaň (100 procent spokojených pasažérů). Nejlepší toalety a výtahy má letiště v německém Mnichově. Nejlepší letištní shopy má Amsterdam (fnásledován Curychem a Bruselem), zatímco nejlepší gastronomie je prý nabízena v barech a restauracích v Curychu. Nejlepší letiště z hlediska transferů má Mnichov, následován Amsterdamem a Barcelonou.

Absolutní pořadí:

1 . Zurich International, Švýcarsko
2. Paris Orly, Francie
3. Amsterdam Schiphol, Nizozemsko
4. Brussels International, Belgie
5. Copenhagen International, Dánsko
6. Barcelona El Prat, Španělsko
7. Munich International, Německo
8. Paris Charles de Gaulle, Francie
9. Madrid-Barajas Airport, Španělské
10. London Heathrow, Anglie