Boj o pokoj

- Reklama -

Je mnoho snových destinací, ale málokdo ví, kdy je nejvhodnější si rezervovat pobyt a zda vůbec resort stojí o nové klienty.

Kdy si rezervovat pobyt

Proč vám některé hotely stále říkají NE? Ve světě roste poptávka po luxusu. Ale kvalitních destinací je limitovaný počet. Dříve se do čela fronty na perfektní produkt stavěli silní Evropané (Britové, Francouzi, Němci atd.) a Američané. V poslední době stojí o rajské prostředí a výborné služby také movití Arabové a Asiaté. Konkurence je velká a Češi často ostrouhali. Není to tím, že by hotely měly restrikci a nepřály si Čechy. Máme jen jeden závažný nedostatek: nejsme zvyklí rezervovat si pobyt dopředu.

Znát včasný rezervační termín, to je oč tu běží. Mnozí z nás jsou bohužel zvyklí řešit dovolenou na poslední chvíli, a pak je to ztracený boj. Boj o “zbytky” v nabídkách. Divíme se, že nám o Vánocích uniká top Karibik, ale ten je pro tento termín nutné bookovat předem rok i více. V Karibiku se totiž tluče poptávka z Evropy i USA. Do Indického oceánu zase mají blíže Asiati i arabští šejkové. Je to zvláštní situace. I když nabízíte závratně peněz, náhle si nemůžete koupit vše, co chcete. Víc než peníze platí know how. Timing. Časové souvislosti.

Pozor na Brity

Fatálním omylem je rozšiřovaný mýtus, že nejvyšší cestovní sezona v Evropě je v červenci. Není to pravda. Startérem je srpen. To se rozproudí prázdniny na starém kontinentě. Obsazenost resortů v Evropě se odvozuje nejvíce podle termínu britských prázdnin. Tehdy je zaplaví nejen turisté ze zemí britské královské koruny, britským školním kalendářem se totiž řídí také anglické školy kdekoli jinde, včetně České republiky.

Letošní nejexponovanějším termínem tedy bude (vedle Velikonoc a Vánoc) týden od 22. do 30. října s přesahem do 6. listopadu. V tomto období lze předpokládat extrémní poptávku ve všech kvalitních resortech. Máte-li rovněž děti v britské škole nebo si plánujete odpočinek právě na tento termín, rozhodně neotálejte s rezervací!

Nejde jen o ubytování. Značný bookovací problém je také s letadly, a to nejen privátními jety, ale i běžnými linkovými lety. Cenové tarify v tomto období brousí svůj strop. Letenky se prodávají daleko rychlejším tempem a obzvlášť platí, že “kdo dřív přijde, ten dřív mele”.

- Reklama -